Navigáció

  • Kezdőoldal
  • Hírek
  • Blogok
  • Tudástár
  • Fórum
  • Friss tartalom
  • Képgaléria
  • Keresés
  • Szavazások
  • Impresszum
  • Kapcsolat

Partnereink

Címlap


Eltemették a II. világháborúban Magyarországon lezuhant amerikai gép géppuskását

2005, április 20 - 11:54 | Ozsvát

2005. április 14.

Katonai tiszteletadás mellett eltemették annak a II. világháborúban Magyarországon lezuhant amerikai repülőgép géppuskásának földi maradványait, akit DNS-vizsgálat útján azonosítottak kedden.

A néhai Robert McKee őrmester földi maradványait az Egyesült Államok legnagyobb tisztelettel övezett temetkezési helyén, az Arlington Nemzeti Temetőben helyezték örök nyugalomra helyi idő szerint kedden. A géppuskás maradványai a Somogy megyei Böhönye település temetőjéből kerültek elő 1992-ben, nem messze attól a helytől, ahol 1944. december 17-én lezuhant az a B-24L típusú bombázó, amelyen szolgálatot teljesített.
A gép Olaszországból szállt föl, s a németországi Blechhammer közelében kijelölt célpontokat kellett volna megsemmisítenie. 11 fős személyzetéből kilencen sikeres ejtőernyős ugrást hajtottak végre, McKee és egy bajtársa azonban életét vesztette. A bajtárs földi maradványait a szintén somogyi, akkori Felsősegesd temetőjében találták meg a háború után.

Az amerikai hadsereg 88 ezer tagja tűnt el szolgálatteljesítés közben, közülük 78 ezren a II. világháborúban.

(MTI)

Megosztás
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Szerzői jogok © 2010-2019  roncskutatas.com Minden jog fenntartva.