Warning: Table 'roncskut_kut2.roncskutatas_cache_page' doesn't exist
query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM roncskutatas_cache_page WHERE cid = 'https://www.roncskutatas.com/node/7544' in /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc on line 135
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 729
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 730
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 731
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 732 12-es bf 109g10 | A II. Világháború Hadtörténeti Portálja
warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Na ezt csináltam én, azért ez sem tökéletes, de szerintem jobb, mint a Japo által leközölt.
A gép orrán a sárga gyűrű nem biztos, én két fotó alapján annak vélem.
Jack
Beküldő: samu. Beküldés időpontja: 2011, április 17 - 14:59.
Csak néhány apróság Kupec személyéhez.
Az illető becsületes polgári neve Kasza Imre szkv. volt.
Egy Liberátort vakart le az égről igazoltan bár elmondása szerint még P-38-ast is lelőtt.
Az amik miután lelőtték a gépét még a biztonság kedvéért utána mentek és az ejtőernyőn is megsorozták. Túlélte, de több harci bevetésen már nem vett részt.
A Kupec nevet azért kapta mert igazából mindig üzletelt.
Az öreg még valamikor a 80-as években személyesen mesélte el mind a két sztorit. Messer lopást és a benzines hordókat.
Volt neki még egy Messer elkötése is, de azt Scholtz papa idegei már nem bírták, vissza kellett vinnie.
A sztori annyi volt, hogy a légfúrósok mint annyiszor saját gépüket lőtték. Az öregnek átlőtték a szárnyát le kellett szállnia Szolnokon. Igen de ahogy Ő mondta randija volt egy igen nagy reményekre jogosító hölggyel Pesten.
Amikor leszállt jelentette, hogy mi történt vele és hol van észrevette, hogy egy Messer áll a reptér szélén. Német felségjele volt. Kérdezte a Szolnokiakat kié a madár, akik azt mondták, hogy egy Pifke szállt le vele két napja majd elrohant valahova. Azóta nem látták.
Az öreg megnézte, volt benne benzin, usgyi haza vele Ferihegyre.
Állítása szerint Scholtz arca kissé padlizsán színűvé vált amikor meglátta, hogy újabb madarat kötött el. Ekkor is kijelentette mint korábban, hogy ezért felkötnek Kupec. Ezért parancsba adta, hogy a madarat vissza kell vinni.
Annyi engedményt kapott, hogy csak másnap.
A hölgy állítása szerint abszolválva lett.
A Messert hazavitte Szolnokra, ahol addig azt senki nem kereste, és a megfoltozott sajátjával hazarepült.
Beküldő: Balázs. Beküldés időpontja: 2011, április 16 - 19:34.
Török Benjámin is írt a visszaemlékezésében egy átfestéses történetet. Egy, a repülőtér sarkában jó ideje árválkodó, kvázi elfelejtett német gépre festettek magyar felségjelzést.
Beküldő: Elnar. Beküldés időpontja: 2011, április 16 - 13:10.
Átfestés téma:
Az egyik Háború és 49 év békében van egy visszaemlékezés,a mit bizonyos "Kupec" írt, nem a legbecsületesebb életmódjáról kapva nevét (többek közt a németek benzinjét adta el a lakosságnak). Ott van egy jelenet írva, azt hiszem Ferihegy bombázásakor, hogy mikor fejetlenség volt, ő átfestett két német gépet magyarra, így lett saját gépe (merthogy kilőtték alóla). Tehát elvileg egyemberes munka is lehetett akár a "magyarítás", egy vödör festék, meg csomagolópapír által.
Beküldő: Zámbori. Beküldés időpontja: 2006, április 1 - 08:42.
Bizony, tévedtem a 613169-el!
Errare humanum est :-?
Dénes egy hozzászólására Steve Sheflin is a W.Nr. 612769-et erősítette meg egy másik fórumon, Ő hosszú évek óta kutatja a neubibergi gépeket, érdemes hinni neki.
Beküldő: Zámbori. Beküldés időpontja: 2006, március 14 - 19:24.
Jack!
Küldtem mail-t.
Az apró világos foltok nem csak téli (havas) képeken látszanak (Pl. Bernd Barbas: Die Geschichte der II. Gruppe des Jagdgeschwaders 52 könyvének 225. és 226. oldalán.), ezért írtam, hogy ott voltak (mindkét oldalon).
Egyébként a behavazott gépen tényleg hófoltnak látszanak fekete-fehérben.
Beküldő: jack. Beküldés időpontja: 2006, március 13 - 12:06.
Van erről képem, és itt jegyezném meg, hogy a kép 45-46 telén készült, havas a gép jobb oldalának egy része, főként a kipufogósor felett és a főfutón láttsziik.
Én a világosabb foltot(okat) ennek tudom be, német gépeken sem láttam ilyet, de a ti variációtoktól sem zárkózom el.
A javítás foltja tényleg oda kerülhetett volna, de én még egyben ábrázoltam, még a futók és a motorburkolat is fent van.
Jack
Beküldő: jack. Beküldés időpontja: 2006, március 13 - 11:57.
A kép még az előtt lett elkezdve, hogy ezt tudtam volna, nem volt kedvem/időm a kijavítására.
Én még az előző képemhez (Tobak) jeleztem, hogy valszeg 613-as, de a Punka könyvben 6*2- volt, az oldalszámot meg egyik képen sem látom.
Ezért gondolj oda 3-ast.
Jack
Beküldő: Zámbori. Beküldés időpontja: 2006, március 12 - 00:09.
Szia Podva!
Ezt sajnos nem tudom, de voltak fehér oldalszámú gépeink, tehát kellhetett a fehér festék is.
Az szinte biztos, hogy ezek a gépek taktikai számok nélkül kerültek az MKHL-hez, mert nem látni az átszámozás nyomait a fotókon - ellentétben sok Luftwaffe géppel ebből az időszakból. Esetleg felmerülhetne, hogy eleve számokkal az oldalukon érkeztek és azt változatlanul rajtahagyták, de ekkor túlnyomó többségében gyári új gépeket kaptunk, amiken csak a német felségjelek voltak felfestve. (Ezek a G-10-esek szinte mind ilyenek voltak, néhány kivétellel, lehet, hogy a "12"-es az egyik?)
(Nálam a "12"-es színére egyébként a kék és a szürke a befutó jelenleg, de ebben elég rugalmas a véleményem... Igaz, ezek a színek elvileg már nem voltak használatban - mármint a kék, hiszen szürke szín hivatalos használatáról nem is tudunk! - a századok jelölésére, de ekkor már elég sokszor nem tartották be az előírásokat, lásd pl. ezen a gépen a kötelező hadszíntéri jelzések hiányát...)
Viszont az előző hozzászólásomhoz egy kis kiegészítést szeretnék tenni:
Amit leírtam a "12"-es törzs és szárnykeresztjeiről, az igaz a "fekete 16"-ra is (a gyári számuk elég közeli - 613169 és 613165), viszont a "fekete 6" törzskeresztje világosabb, mint bármelyik felső terepszín!
Ennek oka számomra nem teljesen világos. Valószínűleg egy világosabb szürkével (RLM76?) átkenték a teljes német törzskeresztet (ami a WNF gyártású G-10 gépeknél teljesen kitöltötte az 5. és 7. törzskeret közötti részt, míg a magyar felségjel geometriai mérete ennél kisebb volt - lásd a "12", "fekete 16", "fekete 15" fotóit, néhány képen látni, hogy a magyar kereszt széleinél kikandikál az átfestett német felségjel), de, hogy a kereszt belsejét ezen a gépen miért festették át világosra, nem tudom.
Persze nem lehet kizárni, hogy a többi gépen is átkenték a törzsön a német felségjelet pl. sötétszürkével, vagy RLM83-al, és erre került rá a magyar felségjel feketéje, de erre a WNF gyártású G-10-eken alkalmazott német felségjel stílusa miatt elvileg semmi szükség sem volt...
Még egy érdekesség, ha megnézed, a "12"-esen szabványos arányú a magyar felségjel keresztje, a "fekete 16"-on sokkal keskenyebb!
Beküldő: Zámbori. Beküldés időpontja: 2006, március 11 - 12:02.
Szia Podva!
Alapvetően egyetértek, de egy dologban markánsan más a véleményem. :-)
"Több visszaemlékezés és fotó utal arra, hogy a kereszt fehérjét, rejtési okból szürkével festették át, ez áll a 12-esre is"
Nézd meg a fotókon a szárny keresztjét, ezen a gépen a kereszt soha nem volt fehér! A szárnyon biztosan nem, hiszen egyértelműen látszik a terepminta a felségjel belsejében (legalábbis felül), a törzsön pedig valószínűleg egyszerűen meghagyták az eredeti színt, hiszen a WNF a törzsön a kereszt belsejéhez általában a sötétebb terepszínt használta már ekkor, fehér kerettel. Vagyis a magyar felségjeleknek csak a fekete részét kellett a szárny felső részén (és valószínűleg a törzsön is) felfesteni, mert ez eleve eltakarta az eredeti WNF által ekkor használt német felségjeleket (a közepét - a keresztet - pedig "üresen" hagyták, vagyis maradt(ak) a gyári terepszín(ek)). A kivétel a szárny alsó része, ahol kellett a szürke felülfestés is, hogy a német felségjel fekete keresztjét átfessék, mert ez pont a magyar felségjel keresztrésze alatt volt.
(És fekete négyzetben fekete kereszt az továbbra is fekete négyzet 8-)).
Beküldő: Domino. Beküldés időpontja: 2006, március 11 - 10:42.
Üdv Peti!
Értem.Én is inkább a hivatalos oldaláról akartam megközelíteni.A vélemények nagyon különbözőek. El is engedem ezt a csontot :-D Szerintem örök, megválaszolatlan kérdés marad az oldalszám színe....hacsak elő nem kerül még egy csodálatos fotó valahonnan :-D
Beküldő: Zámbori. Beküldés időpontja: 2006, március 11 - 10:11.
Szia Domino!
Punka György is szürkének adta meg valahol (talán a Pumák és Boszorkányok végén a rajzoknál?), és a Barbas könyvben (Die Geschichte der II./JG 52) is szürkeként szerepel. Ahogy írtam a Tobak gépe fórumban ezzel kapcsolatban, a képeken igencsak azonos árnyalatú a 12-es szám a kereszt szürkéjével.
Egyébként a szürke tényleg nem volt szabványos szín. Ki tudja? Ezt a témát rágni fogjuk még egy darabig, mint a gumicsontot :lol:
Beküldő: Domino. Beküldés időpontja: 2006, március 11 - 09:53.
Üdv Dénes!
Az oldalszám színekkel kapcsolatban, én még szürkéről nem hallottam.Olvastam piros,kék,sárga fekete oldalszámokról az MKHL Messzereivel kapcsolatban. Persze lehet,hogy rosszul emlékszem.Utána kell nézzek :-)
Az én véleményem az,hogy a sárga színnél sötétebb a "12"-es oldalszám.
Beküldő: Dénes. Beküldés időpontja: 2006, március 10 - 20:46.
Gratulalok a profil rajzhoz.
Az altalam latott papir fotok alapjan szerintem a torzs szam szurke, esetleg sarga, de semmi kepp sem piros. A sarga gyuru nyomat sem lattam a motorburkolaton. A farokresz foltozasa is egy kicsit mas.
Termeszetesen ezek csak a sajat velemenyeim, mivel nem tudom dokumentumokkal igazolni, hogy nekem van igazam.
Beküldő: Zámbori. Beküldés időpontja: 2006, március 10 - 19:43.
Szia Jack!
Megjött a mumusod, avagy csatlakoznék a szokásos társasághoz! :-D
Három apróság:
1, A farkon látszik a világoskék (a horogkereszt csúcsa fölött, ill. jobbra-alatta a függőleges vezérsík belépőélének tövénél - ahol most RLM81 Braunviolet foltok vannak)
2, ahogy Podva is írta, a kabin alatt látható egy javítás nyoma (küldök képet erről - Podvától kaptam egyébként :-P )
3, a farok a fotókon elég sötét, valószínűleg kicsit kevesebb a barna, és több a zöld (na jó, ezt veheted kötekedésnek 8-) )
Ha már így belejöttél, jöhet a fekete 16-os! :-P A képen látszik a festésminta a törzsön és a szárnyon, a sárga jelzések, a gyári szám... Szerintem hajrá!
Csak néhány apróság Kupec személyéhez.
Az illető becsületes polgári neve Kasza Imre szkv. volt.
Egy Liberátort vakart le az égről igazoltan bár elmondása szerint még P-38-ast is lelőtt.
Az amik miután lelőtték a gépét még a biztonság kedvéért utána mentek és az ejtőernyőn is megsorozták. Túlélte, de több harci bevetésen már nem vett részt.
A Kupec nevet azért kapta mert igazából mindig üzletelt.
Az öreg még valamikor a 80-as években személyesen mesélte el mind a két sztorit. Messer lopást és a benzines hordókat.
Volt neki még egy Messer elkötése is, de azt Scholtz papa idegei már nem bírták, vissza kellett vinnie.
A sztori annyi volt, hogy a légfúrósok mint annyiszor saját gépüket lőtték. Az öregnek átlőtték a szárnyát le kellett szállnia Szolnokon. Igen de ahogy Ő mondta randija volt egy igen nagy reményekre jogosító hölggyel Pesten.
Amikor leszállt jelentette, hogy mi történt vele és hol van észrevette, hogy egy Messer áll a reptér szélén. Német felségjele volt. Kérdezte a Szolnokiakat kié a madár, akik azt mondták, hogy egy Pifke szállt le vele két napja majd elrohant valahova. Azóta nem látták.
Az öreg megnézte, volt benne benzin, usgyi haza vele Ferihegyre.
Állítása szerint Scholtz arca kissé padlizsán színűvé vált amikor meglátta, hogy újabb madarat kötött el. Ekkor is kijelentette mint korábban, hogy ezért felkötnek Kupec. Ezért parancsba adta, hogy a madarat vissza kell vinni.
Annyi engedményt kapott, hogy csak másnap.
A hölgy állítása szerint abszolválva lett.
A Messert hazavitte Szolnokra, ahol addig azt senki nem kereste, és a megfoltozott sajátjával hazarepült.
Ennyit röviden Kasza "Kupec" Iméről.
Isten nyugosztalja !
Ilyen atfestes tortenhetett, de szerintem csak a nemetek "megkenesevel". Erre is volt mar pelda, hogy palinkaert adtak Messzert...
Denes
Török Benjámin is írt a visszaemlékezésében egy átfestéses történetet. Egy, a repülőtér sarkában jó ideje árválkodó, kvázi elfelejtett német gépre festettek magyar felségjelzést.
Azert nem hiszem, hogy egy ilyen eset ilyen siman megtortenhetett.
1, A roncsokkal is el kellett szamolni.
2, Hiaba festenek at egy repulogepet mas szinre, a gyari szam a mervado, az alapjan lehet azonositani a gepet.
Denes
Átfestés téma:
Az egyik Háború és 49 év békében van egy visszaemlékezés,a mit bizonyos "Kupec" írt, nem a legbecsületesebb életmódjáról kapva nevét (többek közt a németek benzinjét adta el a lakosságnak). Ott van egy jelenet írva, azt hiszem Ferihegy bombázásakor, hogy mikor fejetlenség volt, ő átfestett két német gépet magyarra, így lett saját gépe (merthogy kilőtték alóla). Tehát elvileg egyemberes munka is lehetett akár a "magyarítás", egy vödör festék, meg csomagolópapír által.
A képfeltöltéses képeken egy Emil van, de minden elismerésem a készítőjének! :-D
Bár nem teljesen idetartozó dolog, de most találtam a képfeltöltés publikus képei között:
http://kepfeltoltes.hu/view/070119/P1190009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070119/P1190008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070119/227160988P1190007_www.kepfeltoltes.hu...
http://kepfeltoltes.hu/view/070119/430887353P1190005_www.kepfeltoltes.hu...
http://kepfeltoltes.hu/view/070119/599901942P1190004_www.kepfeltoltes.hu...
http://kepfeltoltes.hu/view/070119/P1190001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Angel
Bizony, tévedtem a 613169-el!
Errare humanum est :-?
Dénes egy hozzászólására Steve Sheflin is a W.Nr. 612769-et erősítette meg egy másik fórumon, Ő hosszú évek óta kutatja a neubibergi gépeket, érdemes hinni neki.
Péter
Megerositest nyert, hogy a gep altipusa Bf 109 G-10/U4 es gy. szama 612769.
Denes
A fotokon lathato Me 262-rol annyit, hogy a gyari szama 111728, mig pontos tipusa: Me 262 A-1a/Jabo. A helyszin meg Neubiberg.
Dénes
Jack!
Küldtem mail-t.
Az apró világos foltok nem csak téli (havas) képeken látszanak (Pl. Bernd Barbas: Die Geschichte der II. Gruppe des Jagdgeschwaders 52 könyvének 225. és 226. oldalán.), ezért írtam, hogy ott voltak (mindkét oldalon).
Egyébként a behavazott gépen tényleg hófoltnak látszanak fekete-fehérben.
Péter
Van erről képem, és itt jegyezném meg, hogy a kép 45-46 telén készült, havas a gép jobb oldalának egy része, főként a kipufogósor felett és a főfutón láttsziik.
Én a világosabb foltot(okat) ennek tudom be, német gépeken sem láttam ilyet, de a ti variációtoktól sem zárkózom el.
A javítás foltja tényleg oda kerülhetett volna, de én még egyben ábrázoltam, még a futók és a motorburkolat is fent van.
Jack
A kép még az előtt lett elkezdve, hogy ezt tudtam volna, nem volt kedvem/időm a kijavítására.
Én még az előző képemhez (Tobak) jeleztem, hogy valszeg 613-as, de a Punka könyvben 6*2- volt, az oldalszámot meg egyik képen sem látom.
Ezért gondolj oda 3-ast.
Jack
Jack!
Ki fogsz nyírni, de csak most vettem észre, hogy 612169-es gyáriszámot tettél a képre. :-x
A 612xxx gyáriszámsorban nem volt 169-re végződő!!!
Létező WNF G-10/U4 gyáriszámsorok:
WNr.610300-611099
WNr.611900-612010
WNr.612700-613199
A helyes gyáriszám: [b]613169[/b]!
Üdv, Péter
Szia Podva!
Ezt sajnos nem tudom, de voltak fehér oldalszámú gépeink, tehát kellhetett a fehér festék is.
Az szinte biztos, hogy ezek a gépek taktikai számok nélkül kerültek az MKHL-hez, mert nem látni az átszámozás nyomait a fotókon - ellentétben sok Luftwaffe géppel ebből az időszakból. Esetleg felmerülhetne, hogy eleve számokkal az oldalukon érkeztek és azt változatlanul rajtahagyták, de ekkor túlnyomó többségében gyári új gépeket kaptunk, amiken csak a német felségjelek voltak felfestve. (Ezek a G-10-esek szinte mind ilyenek voltak, néhány kivétellel, lehet, hogy a "12"-es az egyik?)
(Nálam a "12"-es színére egyébként a kék és a szürke a befutó jelenleg, de ebben elég rugalmas a véleményem... Igaz, ezek a színek elvileg már nem voltak használatban - mármint a kék, hiszen szürke szín hivatalos használatáról nem is tudunk! - a századok jelölésére, de ekkor már elég sokszor nem tartották be az előírásokat, lásd pl. ezen a gépen a kötelező hadszíntéri jelzések hiányát...)
Viszont az előző hozzászólásomhoz egy kis kiegészítést szeretnék tenni:
Amit leírtam a "12"-es törzs és szárnykeresztjeiről, az igaz a "fekete 16"-ra is (a gyári számuk elég közeli - 613169 és 613165), viszont a "fekete 6" törzskeresztje világosabb, mint bármelyik felső terepszín!
Ennek oka számomra nem teljesen világos. Valószínűleg egy világosabb szürkével (RLM76?) átkenték a teljes német törzskeresztet (ami a WNF gyártású G-10 gépeknél teljesen kitöltötte az 5. és 7. törzskeret közötti részt, míg a magyar felségjel geometriai mérete ennél kisebb volt - lásd a "12", "fekete 16", "fekete 15" fotóit, néhány képen látni, hogy a magyar kereszt széleinél kikandikál az átfestett német felségjel), de, hogy a kereszt belsejét ezen a gépen miért festették át világosra, nem tudom.
Persze nem lehet kizárni, hogy a többi gépen is átkenték a törzsön a német felségjelet pl. sötétszürkével, vagy RLM83-al, és erre került rá a magyar felségjel feketéje, de erre a WNF gyártású G-10-eken alkalmazott német felségjel stílusa miatt elvileg semmi szükség sem volt...
Még egy érdekesség, ha megnézed, a "12"-esen szabványos arányú a magyar felségjel keresztje, a "fekete 16"-on sokkal keskenyebb!
Üdv, Péter
Szia Podva!
Alapvetően egyetértek, de egy dologban markánsan más a véleményem. :-)
"Több visszaemlékezés és fotó utal arra, hogy a kereszt fehérjét, rejtési okból szürkével festették át, ez áll a 12-esre is"
Nézd meg a fotókon a szárny keresztjét, ezen a gépen a kereszt soha nem volt fehér! A szárnyon biztosan nem, hiszen egyértelműen látszik a terepminta a felségjel belsejében (legalábbis felül), a törzsön pedig valószínűleg egyszerűen meghagyták az eredeti színt, hiszen a WNF a törzsön a kereszt belsejéhez általában a sötétebb terepszínt használta már ekkor, fehér kerettel. Vagyis a magyar felségjeleknek csak a fekete részét kellett a szárny felső részén (és valószínűleg a törzsön is) felfesteni, mert ez eleve eltakarta az eredeti WNF által ekkor használt német felségjeleket (a közepét - a keresztet - pedig "üresen" hagyták, vagyis maradt(ak) a gyári terepszín(ek)). A kivétel a szárny alsó része, ahol kellett a szürke felülfestés is, hogy a német felségjel fekete keresztjét átfessék, mert ez pont a magyar felségjel keresztrésze alatt volt.
(És fekete négyzetben fekete kereszt az továbbra is fekete négyzet 8-)).
Üdv, Péter
Üdv Peti!
Értem.Én is inkább a hivatalos oldaláról akartam megközelíteni.A vélemények nagyon különbözőek. El is engedem ezt a csontot :-D Szerintem örök, megválaszolatlan kérdés marad az oldalszám színe....hacsak elő nem kerül még egy csodálatos fotó valahonnan :-D
Szia Domino!
Punka György is szürkének adta meg valahol (talán a Pumák és Boszorkányok végén a rajzoknál?), és a Barbas könyvben (Die Geschichte der II./JG 52) is szürkeként szerepel. Ahogy írtam a Tobak gépe fórumban ezzel kapcsolatban, a képeken igencsak azonos árnyalatú a 12-es szám a kereszt szürkéjével.
Egyébként a szürke tényleg nem volt szabványos szín. Ki tudja? Ezt a témát rágni fogjuk még egy darabig, mint a gumicsontot :lol:
Péter
Üdv Dénes!
Az oldalszám színekkel kapcsolatban, én még szürkéről nem hallottam.Olvastam piros,kék,sárga fekete oldalszámokról az MKHL Messzereivel kapcsolatban. Persze lehet,hogy rosszul emlékszem.Utána kell nézzek :-)
Az én véleményem az,hogy a sárga színnél sötétebb a "12"-es oldalszám.
Gratulalok a profil rajzhoz.
Az altalam latott papir fotok alapjan szerintem a torzs szam szurke, esetleg sarga, de semmi kepp sem piros. A sarga gyuru nyomat sem lattam a motorburkolaton. A farokresz foltozasa is egy kicsit mas.
Termeszetesen ezek csak a sajat velemenyeim, mivel nem tudom dokumentumokkal igazolni, hogy nekem van igazam.
Denes
Szia Jack!
Megjött a mumusod, avagy csatlakoznék a szokásos társasághoz! :-D
Három apróság:
1, A farkon látszik a világoskék (a horogkereszt csúcsa fölött, ill. jobbra-alatta a függőleges vezérsík belépőélének tövénél - ahol most RLM81 Braunviolet foltok vannak)
2, ahogy Podva is írta, a kabin alatt látható egy javítás nyoma (küldök képet erről - Podvától kaptam egyébként :-P )
3, a farok a fotókon elég sötét, valószínűleg kicsit kevesebb a barna, és több a zöld (na jó, ezt veheted kötekedésnek 8-) )
Ha már így belejöttél, jöhet a fekete 16-os! :-P A képen látszik a festésminta a törzsön és a szárnyon, a sárga jelzések, a gyári szám... Szerintem hajrá!
Péter
Az az!! Nagyon jó lett Jack!Gratulálok!!
Persze a dilemmák még állnak,de nagyon jó!!