warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Őrvezető
2007, február 11 - 08:34 | dmarci
Kisezüst-, bronz vitézségi érmek, Károly csapatkereszt, sebesülési érem és háborús emlékérem (sisakkal kifelé viselve).
Érdekes még a "nyári" legénységi egyenruha szerintem.
Fegyvernem "bármi" lehet. Oda ne írja valaki, hogy tüzér, vagy gyalogos...
Felt.: Baka
budapesti fotószalon stemplije a hátoldalon
0
Értékelésed: Nincs
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Bélyegkép | Mikro | Tags: Arckép csarnok / ismeretlen
Azért azt szögezzük, le, hogy az 1.vh-ban köpenyen is viselhették! Posztóújjason szerintem elvileg nem viselték, az általad említett kép kivétel lehet.
Nyári egyenruhán valóban nem láttam még viselést. Valami olyasmire tudok gondolni, hogy az illetőnek valami hiány miatt épp ilyen jutott, így engedélyezték neki a viselést. A másik ötletem, hogy a fotó kedvéért tette fel.
Tényleg,akkor a köpeny kivételével:-D,bár lehet,hogy mellényen sem szabadott,persze vannak kivételek...
Szerintem nem, mert pl köpenyen kifejezetten tilos volt viselni a kitüntetéseket.
Szerintem mindig a "legfelső" ruhadarabon kellett őket viselni.
Szia!
Ez tetszik. El tudod küldeni a képet? (esetleg lemásolnád?)
Zoltán
Na, a seggberugások után visszatérve a kérdésre, a kitüntetések alapszabálya mondjuk elég egyértelműen meghatározta, hogy melyik az elő és melyik a hátoldal. Kérdés persze, hogy egy-egy új kitüntetés alapításakor vajon Kovács III. Géza őrvezető vajon elolvasta e az alapszabályokat??? Nem hiszem.
Szankció sztem sem járt érte, ennek számomra az egyik legdurvább példája Dálnoki Miklós Béla. Van egy híres képe, ahol teljes díszben áll a Német Sasrend Nagykeresztjének vállszalagjával és csillagjával (+ a többi). Na ugyanakkor készült egy másik kép is róla, kissé oldalról és közelebbről fotózva. Azon pl. egyértelműen látszik, hogy az Erdélyi Emlékérmet a Délvidéki szalagján viseli.
Ennek a rendnek Peti a nagymestere és most élénk osztogatásba kezdett! Kezdek irigykedni, hogy már másnak is kiutalta... :-)
Nagyon jó kép!!!
Peti,
persze csak vicceltem! Röviden: én nem ismerek ilyen szabályt, de persze bármi lehetséges...
Nem tudod véletlenül hogy hívják az illetőt? :)
Na abbahagyom!
Marci
Peti!
Értem a kérdést, de azért erre nem hiszem, hogy volt szabály. Ez kb olyan mint, hogy azt sem hiszem hogy szabályzatba foglalták, hogy a nadrágot a sliccel előre fele kell viselni.
Ha egy kitüntetésnek van egy úgynevezett előlapja, akkor logikus, hogy az van elől. Ha nem, akkor sem hiszem, hogy hadbíróság elé állították az illetőt, ha KcsK-t fordítva horta. Kizárt, hogy ellenőrizték. Itt szerintem a józan ész diktál.
üdv
Marci
Marci beelőzött, sztem is ez a két magyarázat van.
Az egyik, hogy amikor megkapta a kitüntetést, akkor arról tudta, hogy melyik az elő és melyik a hátlap, és ez alapján viselte, akkor is ha esetleg szalagot cserélt a kitüntetésen.
A háb-emlékérem fordított viselésével kapcsolatabn egyet értek Marci véleményével, a sisak eléggé látványosan jelezte, hogy miért is kapta az illető a kitüntetést.
Nem vagyok benne biztos, hogy a katona tisztában volt , hogy melyik az előlap mondjuk a háborús emlékéremnél, de ha a szalag rajta volt mikor megkapta gondolom úgy horta, ahogy adták neki.
Más megközelítésben a sisakot esetleg azért rakta kívülre hogy ezzel mutassa, hogy harcolt a háborúban. Mondjuk ezt a többi kitüntetés is mutatja persze, de a sisak mint szimbólum itt jóval meghatározóbb. Szerintem.
üdv
Marci
én gyalogosra tippelek... :-D
Ezek a kitüntetések legénységi kitüntetések, melyeket harctéri érdemekért adományoztak. (Mármint a két vitézségi.) A sebesülésit mindenki megkapta aki megsebesült a háború alatt, a Károly Csapatkereszt 12 hét frontszolgálathoz kötődött,a Háborús Emlékérem pedig szintén "alanyi jogon" járt mindazoknak, akik résztvettek a háorúban. (persze enenk is volt kritérium rendszere)
Üdv.
Ennyi éremmel, hogy lehet őrvezető?