warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Me109G6 magyar felirat Kereki
2010, május 29 - 08:57 | pillanat53
Az én képeim között csak ez az egy van, amelyiken a kézzel festett magyar felirat van, de a többi is így nézett ki természetesen. A roncsok közt van még egy fajta felirat, ami nyomtatott. A Groszi archív hasonlítja össze az abonyi és a kereki feliratot. Ezekről tudok.
Felt., Baka
0
Értékelésed: Nincs
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Bélyegkép | Mikro | Tags: Repülőgéproncs maradványok
Ha volt is ilyen dokumentáció, hogy x gyáriszámú gépbe milyen gyáriszámú berendezéseket szereltek, már biztosan nincs meg. A háború során és az azt követő években mejdnem minden megsemmisült. Maradtak nagyon értékes dokumentumok, de effélék tudtommal nem.
A másik tényező amitől bukik a dolog, hogy a gép üzemeltetése során a meghibásodott berendezéseket kicserélhették más gyáriszámúra és a kutatás során megtalált számsor nem egyezne a gyártási dokumentációval. A gépkönyvek sincsenek meg,amiben feljegyezhették a javításokat, ha a háború zűrzavarában egyáltalán foglalkoztak ezzel.
H nagy szerencséje van a kutatóknak,a feltárás során megtalálják a gép gyáriszámát hordozó valamelyik részegységet,esetleg többet is. Ez lehet mérvadó csak.
De ehhez is dokumentumot,-veszteségadatot kell találni,hogy jelentsen valamit. És még mindíg mesze vagyunk a gép "pályafutásától".
Üdv
Fecó
Elméletileg elképzelhető, hogy fel lehessen kutatni egy gépet egy megtalált részegység adattáblája és azon szereplő gyári száma alapján. De vajon megtalálod-e a gyártó üzem azon kimutatását, mely szerint X gyári számú gépbe milyen számú részegységeket építettek be. Elméletileg célba is értél majdnem, mert kérdés, hogy a gép szolgálati helyéről megtalálod-e azt a kimutatást, hogy mikor és ki repülte a madarat.
Ez a felirat A Pászty hadnagy által 1944.06.16-án repült Me109G6-os gépből származik, de a gép gy.száma és rádió hívójele nem ismert.
Úgy szól a történet, hogy a hadnagy aznap nem volt szolgálatban és önként jelentkezett bevetésre, lévén még egy működőképes gép. Csizmát sem volt ideje húzni, félcipőben vezette a gépet. -több szemtanú állítása alapján! Gondoljátok el, 8000m-en milyen kellemes idő lehetett?
Miután a gép és pilótája elveszett, kérdés, hogy mennyire volt precíz az esemény leírása. Ha precíz is volt, megmaradt-e a háború viharában?
Üdv:pillanat53
Ha egy ilyen darabnak esetleg meg van a lajstrom száma,hogyan lehet kinyomozni a történetét?Az első berepüléstől,az esetleges utolsó bevetésig?
Nagy köszönet!
Bár ezt már ismerem. Készítettem én is egy közelit róla Szolnokon. A sátorhangár egyik vitrinjében pihen, Me109 gázkar. Nagyon szép! Groszi képeinek is örültem anno.
Van még itt a galériában Me210-ből származó kabinberendezés maradvány,szintén magyar felirattal. Gyűjtő cimboránál pedíg láttam maratott táblákat, csodaszépek!
Mégegyszer köszönöm!!!
Üdv
Fecó