warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
35M
2020, december 1 - 21:09 | tamasska
Üdvözlöm a Tagokat!
Véleményt szeretnék, hogy a képen szereplő sisakok (35M díszelgő) közötti árnyalatbeli eltérés lehetséges-e, vagy a középső már Tildy korszakbeli? (Azaz átfestett.)
http://kepkezelo.com/images/2kpvq7n9lebf4i5fm3wn.jpg
Előre is köszönöm!
0
Értékelésed: Nincs
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Bélyegkép | Mikro | Tags: Acélsisakok, alu díszelgők
A bukósisak nélkül 140-el motorozó archetípus nyilván 75 évvel ezelőtt is létezett. Vagy csak őszintén fatalista volt.
Bár a leírt esetben valószínűleg egy rendes 35 M sisak se mentette volna meg az életét.
Itt a festékek színéről beszéltem nem kimondottan alumínium sisakokról, az említett darab egy Mávag66-os 35M. acélsisak amelyen a ráfestés kísértetiesen hasonlít a háború utáni sötétzöld árnyalatokra. Meglepő de az amúgy szinte semmilyen védelmet sem nyújtó tiszti díszsisakok harctéri használatára bizonyíthatóan sor került időnként. Van a gyűjteményemben átlőtt 33M. tiszti alumínium sisak és hazai exhumálás során szintén került elő díszelgő változat a maradványok mellől. A sírban talált példány az illető fején volt, az eleje durván szétroncsolva - ugyanúgy a benne lévő koponya frontális része - tehát egyértelmű, hogy abban érte a halál.
a háborúban minden is volt...
Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de hogy kerül egy díszelgő sisak harctérre?
köszi szépen a kimerítő választ!
Mivel az alumínium sisakok festéktartó képessége igen rossz volt ezért gyakran látni átfestett/újrafestett példányokat, ezen darabok között szinte nem találni két egyformát. A színűk rendkívül változatos lehet, attól függően, hogy épp milyen khaki (tábori barna) árnyalatot sikerült kikeverni. Ránézésre nehéz megmondani, hogy mondjuk 1943-as vagy 1948-as javítófestésről van szó, lényegi különbség eleve alig van köztük, talán még a festék is ugyanaz. Van olyan sisakom (németországi harctéri lelet) amelyet egészen sötét, mélyzöld színnel kentek át ugyanakkor korai Tildy sisakokon (1948/49-es időszak) gyakori a világos tábori barna. A fényképed alapján én mindhárom sisak festését inkább 45 előttinek mondanám de pusztán az adott árnyalatból messzemenőbb következtetéseket levonni nagyon spekulatív.
A középső eléggé elüt, már-már sötétzöld.
Lehetséges. A háború utáni átfestés általában sötétzöld.