Warning: Table 'roncskut_kut2.roncskutatas_cache_page' doesn't exist
query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM roncskutatas_cache_page WHERE cid = 'https://www.roncskutatas.com/node/2046' in /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc on line 135
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 729
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 730
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 731
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 732 Magyar hószemüveg. | A II. Világháború Hadtörténeti Portálja
warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Beküldő: Csicso01. Beküldés időpontja: 2011, december 28 - 22:57.
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Ismerek egy jó szabót, most már csak a posztó és a szabásminta a kérdés... :( Fogalmam sincs honnan szerezzek zubbonymintát. Van esetleg valami lehetőség erre?
Beküldő: lovassag. Beküldés időpontja: 2011, december 28 - 22:36.
Szia!
Szerzel magadnak posztót és keresel egy jó szabót. (Csak előtte kérj segítséget olyanoktól, akik már varrattak maguknak.)
Mindenki így csinálja. Komplett egyenruhához csak akkor jutsz hozzá, ha valamelyik hagyományőrző eladja. Egyébként professzionálisan senki nem foglalkozik magyar egyenruhák és felszerelések gyártásával! Bezzeg német, meg amerikai, meg orosz, meg japán és satöbbivel igen...
Beküldő: Csicso01. Beküldés időpontja: 2011, december 28 - 21:03.
Hmm.. Értem, tehát mindenképpen a 66-os méret lenne az ideális.
További kérdésem is lenne, nem szeretném terhelni a tagtársakat, de a fórumot áttekintve nem igazán találtam megfelelő helyet/címet, hogy hol lehetne vásárolni honvéd egyenruha szettet kompletten(természetesen másolatot), aránylag megfizethető áron? Honnan szerzik be azok akik hagyományőrzés céljára használják? Amit a szabosag.hu-n láttam az a fórumhozzászólások szerint nem pontos. Mit tegyek?
Beküldő: Csicso01. Beküldés időpontja: 2011, december 26 - 20:00.
Az tuti, hogy mindent felhasználtunk ami csak volt. De kérdem én miért ne tették volna??? Súlyos anyaghiány közepette... Főleg a végén amikor már fogytán volt minden. Lásd Hunyadi ss hadosztály belga zubbonyban meg francia nadrágban harcolt az oroszokkal...
Beküldő: Hansy. Beküldés időpontja: 2011, december 26 - 18:02.
Annak idején egy sturmtiger nevű viccesgyerek hisztizett itt, hogy csak az ő szemüvege lehet háborús és magyar. Aki egy ideje már gyűjt az tudja, hogy egy hadsereg háborús helyzetben mindent felhasznált, illetve még azt is, hogy amiről nincs dokumentált adat, fotó stb, attól még az létezhetett...
Beküldő: kamerad. Beküldés időpontja: 2011, december 26 - 14:05.
Német sisakoknál általában -6cm szóval a 66os az 60as, a 64es sisak pedig 58as fejre jó. A Magyar sisaknál nem tudom, a 64es sisaknak jónak kell lennie,de a 66os az biztos jó!Üdv:K.
Beküldő: Csicso01. Beküldés időpontja: 2011, december 26 - 10:38.
Értem. Nagyon szépen köszönöm az infót!!!! Nos akkor már csak csupán egy kérdésem van. Mostanság egy 35M-et szeretnék vásárolni ki is néztem egyet, a kérdésem az lenne , hogy akinek 58-as a sapkamérete jó-e a 64-es vagy inkább 66-os lenne a megfelelő. Köszönöm tagtársak!
Beküldő: kamerad. Beküldés időpontja: 2011, december 26 - 08:50.
Szia!
A magyar sisakokon is végeztek folyamatosan keménységi próbákat, és amely nem felelt meg a követelményeknek azokat hadi célra nem használták. Ezeknek a teszteknek a nyomai a sisakban bizonyos beütések tükrözik. Szerintem a gyárak (Mármint a Német és Magyar) technológiája között túl nagy eltérés nem lehetett, azonban ha a német sisakokból indulunk ki ott a számomra legigényesebb Q széria, míg a másik végletbe pedig ott a CKL(HKP) széria. Ez jól tükrözi a gyár/gyár közötti különbséget. Ezért szerintem minden gyárban egy érték alatt biztos, hogy nem engedhették kiadni, de ez az érték nem volt állandó (keménységi érték.). Ez az én véleményem ,engem is érdekelne ez a téma!Üdv:K.
Beküldő: Csicso01. Beküldés időpontja: 2011, december 25 - 22:18.
Üdv Urak!
Először is gratulálok a sisakhoz és a szemüveghez!!!!!
Kérdésem pedig a következő: Olvastam, hogy a német stahlhelm-ek és a magyar sisakok nem azonos minőségűek. Egy amerikai oldalon találtam egy olyan tesztet http://www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?Location=U2&doc=GetTRDoc.pdf&AD=ADA... a német stahlhelmekről. A magyar kb hány rockwelles lehet? Miben más mint a német?
Beküldő: Magyarbaka. Beküldés időpontja: 2011, december 24 - 23:06.
Ez természetesen a zubbony-vitához tartozik...
A szegedieknek gyártanak egyébként....de nevetséges...
Ha tényleg jót szeretne az Úr , maga gyártja le...én is ezt tettem...nehéz munka , de megéri.
Beküldő: Magyarbaka. Beküldés időpontja: 2011, december 24 - 23:02.
Uraim!
El kell , hogy keserítsem Önöket , ugyanis érdeklődtem a szabóságnál , ahol ezeket a gányokat gyártják....
56000Ft-ba kerül egy zubbony nadrággal. Ráadásul nagyon sok a hiba:
-Hajtóka alakja undorító
-A gombok nem jó helyen vannak a legénységinél
-A jobb vállap gombja rossz helyen van , és nincs visszahajtva a vállap....ezt nem próbálták ki? vagy mi a fene....
-A bal vállapnak visszahajtva a vállvarrásig kellene hogy érjen , a köpenykoszorú felfogatása érdekében...
-A szín nem megfelelő
-A zubbony alsó és felső része elszabott , az alsó rövidebb , mint kellene , úgy értve , hogy a derekán végigfutó varrás túl lent van.
-A mellzsebek nevetségesen rövidek
-És még nem láttuk a hátoldalát....
Beküldő: nivas. Beküldés időpontja: 2011, december 24 - 18:59.
Sziasztok!Én is kiváncsi vagyok a szemüveggel kapcsolatban,mivel úgyan ilyet találtam,igaz roszabb állapotban.Akkor ez Magyar vagy Olasz nemzetiségü,illetve hó vagy porszemüvegként funkcionált.Várom a hozzáértök válaszát.További szép estét!
Beküldő: easternwarfront. Beküldés időpontja: 2011, december 24 - 13:33.
A képen látható sisak színe eredeti , szép árnyalat. A lassan legenda számba menő és alaposan túlmisztifikált "liba" szín sem egységes, egyetlen árnyalat. Szériától, gyártási évtől, gyártótól függően változott. A sárgástól a méregzöldön át az agyagbarnáig. A vastag, sima, zománctól a vékony matt rétegig akad példa erre is- arra is. Időnként két különböző színű réteg is látható egymáson amikor kissé felfrissítették a sisakok festését vagy kevésbé fényes, kevésbé élénk színnel kenték át a német gyakorlathoz hasonlóan.
Ugyan azon sisak színe is érdekesen változatos lehet attól függően, hogy természetes fényben, napsütésben, beltérben vagy vakuval készült képről van szó. Általában elmondható, hogy a szabad szemmel mohazöld vagy haragos zöld színű sisak vakuval ill. napfényben egészen sárgásnak tűnik.
Beküldő: Hansy. Beküldés időpontja: 2010, január 19 - 11:19.
A hószemüveget én is inkább így képzelném, " prémes " keretűnek. A minusz negyvenakárhány fokban érdekes érzés lehetett az arcon a gumi keret.
Erre jön még rá a jellegzetesen magyar színárnyalat....
Beküldő: Werwolf. Beküldés időpontja: 2010, január 19 - 09:51.
Én nem vagyok a szemüvegek szakértője viszont ami szemet szúr a két típus között (Sturmtiger darabja és Hansy darabja között)
az az, hogy még Hansyé prémes az arc felőli része, addig a másiknak a szem köré simuló részén gumikeret van. Az, hogy a két lencse között gurtni, vagy fém összekötő van, szerintem nem annyira komoly eltérés. Viszont az elsőként említettek az alkalmazást is behatárolhatóvá teszik. A prémes - szerintem hideg időben használandó - valószínűleg valóban - eredeti felhasználási célja - hószemüveg. A másik gumi kerete arra enged következtetni, hogy a szemtől a homokot is távol tartja, vagyis az inkább egy sivatagi használatú szemüveg, amibe esetleg - mint a képen is - napvédő lencsét is lehet illeszteni. Szerintem, mindkettő igen érdekes és szép darabok és nem zárja ki a származás- akár olasz, akár nem - a magyar használatot!
Csak gratulálni tudok hozzájuk.
Beküldő: szajmon. Beküldés időpontja: 2010, január 19 - 08:26.
Bocsánat, hogy belekontárkodok a vitába, csak meg szeretném kérdezni, hogy volt akkor magyar gyártmányú hószemüveg, vagy csak az olasz M35-t használtuk? Ha voltak magyar gyártmányok is, akkor lehet tudni esetleg valami gyártót, aki készített ilyeneket?? (csak, mert nekem sem annyira tiszta ez a hószemüveg téma) köszönöm.
Beküldő: Hansy. Beküldés időpontja: 2010, január 18 - 19:24.
Wif ! Köszi a szakmai hozzászólásokat !!!! Bírom akik ilyenekkel dobálóznak, hogy pl. Wojnárovich hagyaték...Kövezzetek meg de nem tudom mi az....Esetleg egy kép ????????????? vagy link, vagy valami ??? Neeem, az nincs. Csak Wojnárovich hagyaték....Sturmtiger ! Nagyon szép a sisakod !!!!
Beküldő: GrófAlmásy. Beküldés időpontja: 2010, január 17 - 16:58.
A belinkelt vonatcsapatos zubbony színe talán a legjobban mutatja azt a sárgás-barna színt, amilyen a posztózubbonyok zöme volt. Természetesen ezekt is gyártották többféle posztóból, de nagy valószínűséggel még ugyanazon gyár másik szállítmányának a szne sem volt pontosan ugyan olyan.
Az első belinkelt képen pedig a jobb oldali és az alsó zubbony fésűsszövet(kamgarn), nem posztó, természetesen más a színe is. A kamgarn anyagoknál még nagyobb lehetett a színeltérés a sárgástól a szürkésig.
A legénységi zubbonyokat nagyüzemileg gyártották, a tiszti zubbonyokat pedig szabó készítette a tiszt uraknak méretre. Az alap méretezések(zseb nagysága, hajtások, sliccelés) elvileg azonosak voltak, természetesen más méretek az eltérő testalkat miatt változhattak.
A legénységnél tól-ig méretezések voltak, amelyet azután esetleg a tábori szabó alakított a megfelelőre.
És ha jobban megnézed a szabóság linkjén lévő elba...tt ruhákat, és összehasonlítod a belinkelt eredetikkel, akkor igen sok lényeges különbséget lehet felfedezni. A legfeltűnőbbek a zsebek(nagyság, állás), az alsó gomb elhelyezkedése(legénységi zubbonynál a két alsó gomb között helyezkedik el a derékvarrás, a tiszti szabásnál az alsó gomblyuk a varráson van kialakítva)
Az eltolt zsbek az összhatást nagyon el tudják rontani.
Az egyik naptárképen is van egy fajta:
http://www.roncskutatas.hu/node/12245
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Ismerek egy jó szabót, most már csak a posztó és a szabásminta a kérdés... :( Fogalmam sincs honnan szerezzek zubbonymintát. Van esetleg valami lehetőség erre?
Szia!
Szerzel magadnak posztót és keresel egy jó szabót. (Csak előtte kérj segítséget olyanoktól, akik már varrattak maguknak.)
Mindenki így csinálja. Komplett egyenruhához csak akkor jutsz hozzá, ha valamelyik hagyományőrző eladja. Egyébként professzionálisan senki nem foglalkozik magyar egyenruhák és felszerelések gyártásával! Bezzeg német, meg amerikai, meg orosz, meg japán és satöbbivel igen...
Sok szerencsét és kitartást hozzá!
Üdv!
Hmm.. Értem, tehát mindenképpen a 66-os méret lenne az ideális.
További kérdésem is lenne, nem szeretném terhelni a tagtársakat, de a fórumot áttekintve nem igazán találtam megfelelő helyet/címet, hogy hol lehetne vásárolni honvéd egyenruha szettet kompletten(természetesen másolatot), aránylag megfizethető áron? Honnan szerzik be azok akik hagyományőrzés céljára használják? Amit a szabosag.hu-n láttam az a fórumhozzászólások szerint nem pontos. Mit tegyek?
64-es sisak 56-57-es fej, 66-os sisak 58-59-es fej. A tömések elhelyezésével, a fűzővel aránylag jól belőhető a fejformára is.
Az tuti, hogy mindent felhasználtunk ami csak volt. De kérdem én miért ne tették volna??? Súlyos anyaghiány közepette... Főleg a végén amikor már fogytán volt minden. Lásd Hunyadi ss hadosztály belga zubbonyban meg francia nadrágban harcolt az oroszokkal...
Annak idején egy sturmtiger nevű viccesgyerek hisztizett itt, hogy csak az ő szemüvege lehet háborús és magyar. Aki egy ideje már gyűjt az tudja, hogy egy hadsereg háborús helyzetben mindent felhasznált, illetve még azt is, hogy amiről nincs dokumentált adat, fotó stb, attól még az létezhetett...
Köszönöm a tippet Kamerad!
Meglátjuk majd milyen lesz.
Német sisakoknál általában -6cm szóval a 66os az 60as, a 64es sisak pedig 58as fejre jó. A Magyar sisaknál nem tudom, a 64es sisaknak jónak kell lennie,de a 66os az biztos jó!Üdv:K.
Sziaztok! Ime néhány kép arról a szemüvegröl amit én találtam. Bár ez viseletesebb mint a Hansy Tagtárs által bemutatott darab, de ez egy és ugyanaz.Továbra is fen áll a kérdésem akkor vajon ez Olasz vagy Magyar hószemüveg? Üdv:nivas http://postimage.org/image/n1rnqa9xt/
http://postimage.org/image/jjfntw91t/
http://postimage.org/image/v9tlba1u9/
Értem. Nagyon szépen köszönöm az infót!!!! Nos akkor már csak csupán egy kérdésem van. Mostanság egy 35M-et szeretnék vásárolni ki is néztem egyet, a kérdésem az lenne , hogy akinek 58-as a sapkamérete jó-e a 64-es vagy inkább 66-os lenne a megfelelő. Köszönöm tagtársak!
Szia!
A magyar sisakokon is végeztek folyamatosan keménységi próbákat, és amely nem felelt meg a követelményeknek azokat hadi célra nem használták. Ezeknek a teszteknek a nyomai a sisakban bizonyos beütések tükrözik. Szerintem a gyárak (Mármint a Német és Magyar) technológiája között túl nagy eltérés nem lehetett, azonban ha a német sisakokból indulunk ki ott a számomra legigényesebb Q széria, míg a másik végletbe pedig ott a CKL(HKP) széria. Ez jól tükrözi a gyár/gyár közötti különbséget. Ezért szerintem minden gyárban egy érték alatt biztos, hogy nem engedhették kiadni, de ez az érték nem volt állandó (keménységi érték.). Ez az én véleményem ,engem is érdekelne ez a téma!Üdv:K.
Üdv Urak!
Először is gratulálok a sisakhoz és a szemüveghez!!!!!
Kérdésem pedig a következő: Olvastam, hogy a német stahlhelm-ek és a magyar sisakok nem azonos minőségűek. Egy amerikai oldalon találtam egy olyan tesztet http://www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?Location=U2&doc=GetTRDoc.pdf&AD=ADA... a német stahlhelmekről. A magyar kb hány rockwelles lehet? Miben más mint a német?
Már majd két éve leleveleztem vele, Norbi...
Ez természetesen a zubbony-vitához tartozik...
A szegedieknek gyártanak egyébként....de nevetséges...
Ha tényleg jót szeretne az Úr , maga gyártja le...én is ezt tettem...nehéz munka , de megéri.
Uraim!
El kell , hogy keserítsem Önöket , ugyanis érdeklődtem a szabóságnál , ahol ezeket a gányokat gyártják....
56000Ft-ba kerül egy zubbony nadrággal. Ráadásul nagyon sok a hiba:
-Hajtóka alakja undorító
-A gombok nem jó helyen vannak a legénységinél
-A jobb vállap gombja rossz helyen van , és nincs visszahajtva a vállap....ezt nem próbálták ki? vagy mi a fene....
-A bal vállapnak visszahajtva a vállvarrásig kellene hogy érjen , a köpenykoszorú felfogatása érdekében...
-A szín nem megfelelő
-A zubbony alsó és felső része elszabott , az alsó rövidebb , mint kellene , úgy értve , hogy a derekán végigfutó varrás túl lent van.
-A mellzsebek nevetségesen rövidek
-És még nem láttuk a hátoldalát....
Így röviden ennyit látok :-)
Sziasztok!Én is kiváncsi vagyok a szemüveggel kapcsolatban,mivel úgyan ilyet találtam,igaz roszabb állapotban.Akkor ez Magyar vagy Olasz nemzetiségü,illetve hó vagy porszemüvegként funkcionált.Várom a hozzáértök válaszát.További szép estét!
A képen látható sisak színe eredeti , szép árnyalat. A lassan legenda számba menő és alaposan túlmisztifikált "liba" szín sem egységes, egyetlen árnyalat. Szériától, gyártási évtől, gyártótól függően változott. A sárgástól a méregzöldön át az agyagbarnáig. A vastag, sima, zománctól a vékony matt rétegig akad példa erre is- arra is. Időnként két különböző színű réteg is látható egymáson amikor kissé felfrissítették a sisakok festését vagy kevésbé fényes, kevésbé élénk színnel kenték át a német gyakorlathoz hasonlóan.
Ugyan azon sisak színe is érdekesen változatos lehet attól függően, hogy természetes fényben, napsütésben, beltérben vagy vakuval készült képről van szó. Általában elmondható, hogy a szabad szemmel mohazöld vagy haragos zöld színű sisak vakuval ill. napfényben egészen sárgásnak tűnik.
A hószemüveget én is inkább így képzelném, " prémes " keretűnek. A minusz negyvenakárhány fokban érdekes érzés lehetett az arcon a gumi keret.
Erre jön még rá a jellegzetesen magyar színárnyalat....
„a Woynárovich-hagyaték képi anyagát nem ismerni a szánalmas.”
Akkor magam is a szánalmasok csapatát gazdagítom.
Én nem vagyok a szemüvegek szakértője viszont ami szemet szúr a két típus között (Sturmtiger darabja és Hansy darabja között)
az az, hogy még Hansyé prémes az arc felőli része, addig a másiknak a szem köré simuló részén gumikeret van. Az, hogy a két lencse között gurtni, vagy fém összekötő van, szerintem nem annyira komoly eltérés. Viszont az elsőként említettek az alkalmazást is behatárolhatóvá teszik. A prémes - szerintem hideg időben használandó - valószínűleg valóban - eredeti felhasználási célja - hószemüveg. A másik gumi kerete arra enged következtetni, hogy a szemtől a homokot is távol tartja, vagyis az inkább egy sivatagi használatú szemüveg, amibe esetleg - mint a képen is - napvédő lencsét is lehet illeszteni. Szerintem, mindkettő igen érdekes és szép darabok és nem zárja ki a származás- akár olasz, akár nem - a magyar használatot!
Csak gratulálni tudok hozzájuk.
Bocsánat, hogy belekontárkodok a vitába, csak meg szeretném kérdezni, hogy volt akkor magyar gyártmányú hószemüveg, vagy csak az olasz M35-t használtuk? Ha voltak magyar gyártmányok is, akkor lehet tudni esetleg valami gyártót, aki készített ilyeneket?? (csak, mert nekem sem annyira tiszta ez a hószemüveg téma) köszönöm.
Van egy szép, olasz szemüveged, amit a magyarok is használtak. Mi a baj ????
Na ez a kérdés jól ki lett tárgyalva! :-D :-D :-D
De legalább wif jó képeket tett fel!
Amiért mindenképpen köszönet jár!
Igen, már szánalmas...
Wif ! Köszi a szakmai hozzászólásokat !!!! Bírom akik ilyenekkel dobálóznak, hogy pl. Wojnárovich hagyaték...Kövezzetek meg de nem tudom mi az....Esetleg egy kép ????????????? vagy link, vagy valami ??? Neeem, az nincs. Csak Wojnárovich hagyaték....Sturmtiger ! Nagyon szép a sisakod !!!!
Hát van egy mondás:Ha nem szóltál volna ,akkor bölcs maradtál volna!Akinek nem inge ne vegye magára!!!!
Mi van, nincs több csomóóóó?????
Gróf pont a szolnoki csapat vezetője, aki Téged megpróbál ellátni tanácsokkal. nem hinném, hogy ott varratnak! Nézz körül itt még egy kicsit!
http://militiahungarorum.extra.hu/1920_e_r_m_m_g.html
A belinkelt vonatcsapatos zubbony színe talán a legjobban mutatja azt a sárgás-barna színt, amilyen a posztózubbonyok zöme volt. Természetesen ezekt is gyártották többféle posztóból, de nagy valószínűséggel még ugyanazon gyár másik szállítmányának a szne sem volt pontosan ugyan olyan.
Az első belinkelt képen pedig a jobb oldali és az alsó zubbony fésűsszövet(kamgarn), nem posztó, természetesen más a színe is. A kamgarn anyagoknál még nagyobb lehetett a színeltérés a sárgástól a szürkésig.
A legénységi zubbonyokat nagyüzemileg gyártották, a tiszti zubbonyokat pedig szabó készítette a tiszt uraknak méretre. Az alap méretezések(zseb nagysága, hajtások, sliccelés) elvileg azonosak voltak, természetesen más méretek az eltérő testalkat miatt változhattak.
A legénységnél tól-ig méretezések voltak, amelyet azután esetleg a tábori szabó alakított a megfelelőre.
És ha jobban megnézed a szabóság linkjén lévő elba...tt ruhákat, és összehasonlítod a belinkelt eredetikkel, akkor igen sok lényeges különbséget lehet felfedezni. A legfeltűnőbbek a zsebek(nagyság, állás), az alsó gomb elhelyezkedése(legénységi zubbonynál a két alsó gomb között helyezkedik el a derékvarrás, a tiszti szabásnál az alsó gomblyuk a varráson van kialakítva)
Az eltolt zsbek az összhatást nagyon el tudják rontani.