warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Milyen ruhában van az illető?
2016, december 12 - 21:24 | cristoph
Ismét egy fényképet küldök be amit itthon találtam sok régi kép között, a fiúk leventék és kb a 30 as évekre tenném a képet, viszont számomra furcsa az üknagyapám ruhája , amennyit tudok róla hogy a 101.-Gyalogezredben szolgált, kérdésem a ruhára vonatkozna hogy milyen, illetve a Károly csapatkeresztet és a Ferencz József érmet kivettem belőle csak nem tudom mik azok a fémsávok rajta (2db) illetve a bal oldalán van az milyen.
0
Értékelésed: Nincs
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Bélyegkép | Mikro | Tags: Arckép csarnok / ismeretlen
De, bocsánat, igazad van! Tehát az előbbit helyesbítve nem biztos, hogy volt kisezüstje.
Ajtony: A bronz vitézségire nem voltak ismétlőpántok??
Nem érdemes túlgondolni a dolgot, ha az ember átnézi a frontharcos albumok arcképcsarnokát és egyéb fotókat, rengeteg szabálytalan frontharcos egyenruhát talál. Érthető, mert általában idősebb, a civil életbe visszatért egykori katonákról van szó, akik már nem életvitelszerűen viselték az egyenruhát, kitüntetéseket. Neki bizonyára volt 2pántos kisezüstje és bronz vitézségije, de talán elkallódtak és így pótolta, vagy egyszerűen összetévesztette. Még a tartalékos és nyugállományú tiszteknél is előfordul, hogy össze vissza viselik a kitüntetéseiket, vannak egészen hajmeresztő példák is.
A Jubileumi éremnek nyilván nincs értelme, csak az FJ portré miatt eshetett erre a választása.
És vajon ez a Jubileumi érem és a pántok rajta szabályos ? volt ilyen ? ha igen mi értelme ?:) lehet hogy csak úgy beöltözött ? bár azt tudjuk 100% biztos forrásból hogy frontot járt veterán volt már a kép készültekor , Levente oktató kérdés felmerült ugyebár, a neten amiket találtam mint leventeoktatókat szinte azonos a ruha illetve az antant szíj is egyedül a sapka ami nem passzol
A kitüntetéseket nyilván később festették rá, mert a kép jóval korábbi, a Kcsk-t meg 1917-től adták.
Sok idősebb frontharcos (főleg az tisztek) volt leventeoktató is egyben, de valószínűleg töredékének volt külön levente egyenruhája, sokan honvédtiszti egyenruhában oktattak. Legalábbis erre több példát láttam régi fotókon.
És itt látható fiatalabban :)
https://postimg.cc/image/hhlngt4kj/
Hűha na hát hogy lesz ez megfejtve :) valóban egyébként Jubileumira hajaz az első kitüntetés! Nagymamám szerint akár leventeoktató is lehetett volna viszont a második világháború után abszolult nem beszélt semmiről , csak ritkán említette a Doberdói frontot, hát nem tudom , érdekes valóban :)
A bocskain nincsenek gombok, és honvédségi sapkarózsája van, nem frontharcos (ez amúgy gyakori jelenség a frontharcosoknál), de a legérdekesebb az első kitüntetése. Egyrészt mintha nem is vitézségi lenne, hanem egy Jubileumi érem. Másrészt bronz vitézségin nem is értelmezhető az ismétlőpánt (csak II.o ezüst ezüst vitézségin).
A ruha szabása a frontharcosoké, a szabáson túl a barna sodort vállzsinór is erre utal. Meg így is annyi szabálytalanság van rajta, hogy a jelvény hiányát ezek után szerintem nem tekinthetjük cáfolatnak. Ilyen egyenruhája még a HONSZ-nak volt, de olyan jelvényt sem visel és nem hogy hadirokkant jelvényt nem visel, de Sebesülésit sem. Tehát ezt a vonalat is kizárnám.
Összességében egy nagyon érdekes és jó kép, épp a visszásságok miatt!
Markrafhoz csatlakozom a véleményemmel. Nekem is ez a két verzióm lenne, de jelvény híján nem köthető a Frontharcos mozgalomhoz (ami persze nem kizárt).
Ismétlőpántoknak hívják a kitüntetésszalagon lévő jelzést.
Mondj egy nevet, hátha benne van a 101-es albumomban!
Köszönöm hogy írtál, nos mi a családban nem tudunk róla hogy esetleg lehetett Levente Oktató Korábban Doberdót és Isonzót is megjárta , annyit még hozzá tennék hogy hátul a két "srác" az úriember két fia, gondoltam ez leírom hátha volt köze a kikövetkeztetéshez a két levente
Bronz(?) vitézségi érem két sávval (háromszori adományozás), Károly Csapatkereszt, Magyar Háborús Emlékérem. Kicsit ingadozom a frontharcos és a leventeoktató között, de inkább az utóbbi, frontharcos jelvényt nem látok rajta.
-
Nagyobb felbontásban illetve nagyíthatósággal a kép itt érhető el
https://postimg.cc/image/oo1qw8er5/