Karszalag eredetiségvizsgálat
Kedves Tagtársak!
Ezt a karszalagot a mai nap folyamán vásároltam egy Érem és Fegyverbörzén.
Nagyon sokat gondolkoztam az eredetiségén és mivel nem volt túl drága, így megkockáztattam. Előtte még két másik eladóval a gyorsan kötött barátság után kikértem véleményüket, hogy Ők mit gondolnak ezen darabról. Azt mondták szerintük jó és hiteles, egyikőjüknek szintén volt már ilyenje.
A vételnél az eladó azt a történetet mellékelte hozzá, hogy egy régi házból került elő még ezen kívül 2 ugyanilyen darabbal együtt, de azokat már máshol, más gyűjtök megvásárolták. 100%-os eredetiséget garantált rá pénzvisszafizetési garanciával.
(Egyébként anyagát tekintve nekem jónak tűnik, az illata is rendben van, a kampók viszont tuti nem az eredetije + a cérna amivel rögzítették az sem olyan mint amivel a karszalag széle van levarrva.)
Kérdésem az lenne a hozzáértő Tagtársak felé, hogy valóban lehet-e eredeti ez a karszalag, és milyen pecsét van rányomva/ráírva? Minden ötletet szívesen fogadok, de kérném, hogy az állításokat lehetőleg 100%-os forrásból, forrással kérném megválaszolni!
Válaszotokat, segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
Megpróbáltam minél jobban kifotózni, a színeket nem minden esetben adja vissza a kép: http://postimg.cc/gallery/yowxnsee/
Hát igen, néhányan úgy szokták értelmezni a pénzvisszafizetési, élettartam garanciát, hogy amíg az illető hisz benne és eredetinek vallja a tárgyat addig nem fogad el reklamációt hiszen az "tutira" eredeti. Ebben természetesen nem lehet megingatni és a hoppon maradt vásárló sem léphet vissza az üzlettől.
Szia Zsolt!
Ma elértem az eladót végül telefonon egy másik számról.
Sajnos sikertelen volt a próbálkozás, csak a maga igazát hajtogatta. Újra előadta a kis történetet, de ezúttal már nem a testvére hozta be kintről, hanem egy teljesen más valaki :D
Mondtam, hogy megfórumoztattam egy neves oldalon és látták komoly, hozzáértő gyűjtök, nem egy hanem nagyon sok ember állítása az ami. Aztán elmondtam, hogy mi is ez valójában, de az volt rá a válasz, hogy ez badarság stb stb, még a pecsét is eredeti, tehát semmibe vette amiket mondtam. Egyszerűen nem lehetett vele egyezkedni, csak a saját igazát hajtotta, minden alól volt kibúvó. A pénzt természetesen nem akarja visszaadni, de én adjam neki csak úgy vissza, ha nem tartok rá igényt :) Ezt természetesen még sportból sem fogom megtenni, akkor inkább elrakom cseretárgynak vagy ilyesmi.
Szia Bálin89! Szomorúan olvastam a póruljárásod történetét. Az már rég nem garancia, hogy valaki tiszt volt a mai világban, a tiszti becsületszó rég kiveszett sajnos - tisztelet a kivételeknek. Másrészt a legjobb lenne az eredeti állapot visszaállítását elérnetek. Ez közös érdek. Karszalag és pénz vissza, aztán felejtsd el ezt a tagot egy életre! Egyébként én ezért gyűjtök csak katonai rádiókat, telefonokat. Ezekben még nem láttam kamut, vagy engem nehezebben vágnának át egy nemlétező példánnyal.
Szia Attila!
Az eladó akitől tulajdonképp vettem, a helyi ex-rendőrfőkapitány helyettes. Mondtam ott magamban, hogy egy ilyen kaliberű embernek csak hihetek a szavában, és ha kiderülne majd utólag hogy hamis, akkor is biztonságban lehetek, mert biztos elérem majd telefonon és visszacseréljük. - Ennek tudatában/reményében vásároltam meg tőle. Nagyot csalódtam.
A másik két eladó közül az egyiket már többször is láttam. Tőle vásároltam már régebben német kanálgépet (WJS 1938) legalább eredetit.
Másikukat most láttam először. Nála pl. volt egy HJ komplett öv, RZM-es 30.000-ért. De én már valahogy ezekben sem hiszek.. Mutogatta ott nekem, hogy kopottas, használt, ezt nézzem azt nézzem meg így-úgy-amúgy de... Szóval értitek.
(Börzéken amúgy óvakodom még a jelvényektől, azon kívül sem gyűjtöm őket egyáltalán, inkább a felszerelési tárgyakra megyek rá.)
Korrekt...Nyomta a hozó-vivő szöveget aztán persze felszívódik. Engem a másik két eladó is érdekelne. Vagy mindannyian tökhülyék vagy egyszerűen kéz kezet mos alapon falaznak egymásnak. Tartok tőle, hogy az utóbbiról lehet szó. Az a baj ezekkel a börzékkel, hogy rengeteg a hamisítvány ráadásul mindenki jócskán túlárazza a portékáját. Az illető alighanem legközelebb is árul valahol, ott esetleg felelőségre lehetne vonni. Szerintem ez nem színházi kellék, legalábbis nem ebben a formában. A mesterséges öregítés és koszolás egyértelműen a megtévesztés miatt történt. Amennyiben a hamisító régi házban lakik az előkerüléssel kapcsolatos történet még igaz is lehet..:-)
Tűzhenger, rosszul látod. Nem virít, a kép túl világos. A valóságban sokkal sötétebb, de mindegy is, semmit nem változtat a dolgon.
Az eladónak természetesen nyoma veszett, a telefont nem veszi fel.....
Csak nekem feltűnő, hogy a kopott, megviselt szalag közepén újként virít a kerszt háttér fehérje?
Egy viseltes darabnál az koszolódik el elsőként!
A szinháznak miért nyomtak volna kopott szalagra új jelképet? Ha a szinpadon egy hatalmon levő nácit kell alakítani, ropogósra vasalt új karszalag kell a kifogástalan egyenruhára. Ha meg egy bukott, menekülő pártszolgálatos a megjelenítendő cél, akkor a fehér résznek is kellően mocskosnak kell lennie. Ez utóbbi dramaturgiailag persze nem jó, mert a menekülő a karszalagtól szabadul meg legelőször.
Erősen sanszos, hogy ez egy üzleti célú hamisítvány. (És a mellékelt ábra szerint a célját szépen el is érte vele valaki...)
Hello,
jogos, annyira kézenfekvő hogy nyomatlan karszalag is maradt, nem gondoltam rá.
Üdv
Á
Üdv!
Egyszerű válasz lehet erre, hogy esetleg színházi kellék volt. A karszalaggyár nem munkásőr emblémát nyomott rá, hanem horogkeresztet.
Erre én is kíváncsi lennék. Josti által linkelt munkásőr karszalag teljesen megegyezik ezzel. Mind a kampók, anyagminőség és a színárnyalat. A h.kereszt közepénél egyébként van egy kb. 1 cm-es szakadás, ott alá látni de nincs alatta semmi más csak az anyag belseje.
(Ismeretségemben van dekoratőr, ő is látta. Erre a kérdésre mondjuk nem tértünk ki, de még mikor "hiszemben" voltam, ő alátámasztotta, hogy a 40-es években már létezett szitanyomás de ritkán alkalmazták)
Most komolyan ezt hogy csinálták? A munkásőr embléma nem kör befoglalójú, hogy applikálták rá a fehér kört? Vagy hogyan távolították el az eredeti emblémát?
Köszi
Á
Szia!
Köszi a kimerítő választ, hasznos volt teljes mértékben! Akkor megy szépen vissza ahonnan jött meg a pénz is :) Megtudom oldani nem gond.
Üdv!
Annyian hozzászóltak már, nem akarok én se kimaradni.
Engem az zavar, hogy a sok általam megnézett nyomtatott horogkeresztes karszalag nem "zárt" volt, mint a Tiéd, hanem a textil egyik felére volt nyomtatva a jel, a tinta a karszalag másik felén is átütött, mert egy rétegű volt a karszalag.
A Josti úr által belinkelt karszalag pedig pont hasonlít erre a zárt, csőszerűen kiképzett szalagra.
Forrásom csak annyi, ahol a karszalagokat nézegettem:
http://www.svmilitaria.com/GermanWWII_armbands.htm
Egy fórum szerint a régi nyomtatási eljárásban a tinta a szövet túlsó felére is átütött, a modern eljárásban pedig nem nagyon üt át. Sok helyen óva intenek a nyomtatott karszalagoktól, a könnyű hamisíthatóság miatt.
Csak azért mertem hozzászólni, mert annyian megtették, de konkrétat kevesen írtak. Attól még szép szalag, akár eredeti is lehetne, ha meg nem, kinek fáj az.
Csak összehasonlítás kedvéért.:
http://postimg.cc/image/5jra8fxn1/
Szia Josti!
Köszönöm válaszod! Elég infó érkezett, a kép törölhető. Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat.
Mikké nem lehet átvarázsolni egy munkásőr karszalagot! Hihetetlen.
A szín sem stimmel, a csatok cseréjével már nem is foglalkoztak echte a munkásőr csatokat hagyták rajta. A pecsét pedig a vége! Láttam már párat, de azokban papír gyártó azonosító volt RZM Hersteller No stb. Sajnos nem jó darab!
Vape: Értem amit mondasz, én is láttam azokat. Én amiket neten képeket találtam és külföldi fórumon (warrelics) is látni pontosan ezt a típust, ott kései háborúsnak írták le az ottani tagok. (Ők is egymáséit vetik össze, találgatnak. Pl. varrásokat nézik, anyagminőség stb.)
Továbbá online régiségüzletekben is látni ilyet, ott szintén ez a megállapítás van róla, hogy kései és mindenhol kiemelve, hogy ezek már nyomva lettek nem pedig varrva.
Hansy / Attila: Nem tudom, lehet igazatok van :) Egy UV próbát mindenesetre megpróbálok rajta majd elvégezni ha hozzájutok, mert úgy olvastam, ha nem világít akkor jó, ha igen, akkor fake. Még nem temetem el teljesen a dolgot mindezek ellenére. Ha másolat valóban, akkor sem végzi a kukában, megtartom aztán majd jó lesz valamire.
Szia!
Az Armbinde=karszalag német szóval próbáltam rákeresni, de igazából olyanokat dobott ki a rendszer,aminek a fehér, tehát a horogkereszt alapja külön szövetből készült, és sajna ennél szó sincs ilyenről.
Szia Bálint!
Egyáltalán nem tartozik a dolog a gyűjtői érdeklődési körömhöz ezért nem akartam elsőként hozzászólni. A képek alapján nekem sem tetszik, nem győzött meg a tárgy arról, hogy valóban 70 éves lenne.
Meg maga a horogkereszt is középen elég jó állapotban van a széléhez képest
Én sem akarlak elkeseríteni, de szerintem is ordít a darab. Az égésnyom - ha tűz volt miért csak pont ott égett meg ? - és a pecsét is utólagos. A pecsétből természetesen semmi nem látszik csak a horogkereszt, a többi szándékosan ki van maszálva. A " régi háznál találtam " szöveg már nagyon unalmas és elcsépelt. Szerintem (!!!) gyenge kópia.
Semmi gond, ez is egy vélemény. Rövid keresés után még annyit akkor én is szólnék, ha már kért igazoló forrást nem sikerült mellékelni, hogy a szita nyomottak háború végi változatok, míg a szvasztika rávarrásosak koraiak.
Szia!
Csak az én véleményem! Az az öngyújtóval való molyrágás imitálás, valami borzalmas...
Modern szitanyomtatás, majd napon fakíttás, dohos penészes pincében való tárolás 1-2 évig... Az a pecsét?
Nekem a sósavas + vizpermetezős hamis SS csat érleléshez hasonlítt ez az egész leginkább...
Szori, ha rossz élményt okoztam, nem az irigység, hanem az óvaintés beszél belőlem!
További szép napot!
13 db jobb és nagyobb méretű kép: http://postimg.cc/gallery/32co2uqo4/