Navigáció

  • Kezdőoldal
  • Hírek
  • Blogok
  • Tudástár
  • Fórum
  • Friss tartalom
  • Képgaléria
  • Keresés
  • Szavazások
  • Impresszum
  • Kapcsolat

Partnereink

Címlap


Azonosítandó alakulat

2015, július 29 - 18:11 | gujani

Ismételten a segítségeteket szeretném kérni!

Korábban már feltettem képet erről az alakulatról, de továbbra is hiányos az ismeretem. Bízom benne, hogy esetleg olyan személy is megnézi a képeket, aki korábban még nem látta és információval tud szolgálni az alakulat kilétéről. Köszönök minden érdemi információt.
Nagy esélye, hogy lovassági vagy vonat alakulat lehet a képeken. Abban meg csak reménykedem, hogy valaki korábbi felmenőjét felismeri a képeken.
http://kepfeltoltes.hu/view/150314/Hadik_husz_rok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150314/Hadik_husz_rok_2._www.kepfeltoltes.hu...

Azonosítandó alakulat Megosztás
0
Értékelésed: Nincs
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges  | Original  | Bélyegkép  | Mikro


gujani képe

Beküldő: gujani. Beküldés időpontja: 2015, július 30 - 15:45.

Köszönöm a tippet. Én is a zászlósra gondoltam, hogy esetleg nyomra vezethet, bár kevés az esély, de nem adom fel egykönnyen. Köszönöm!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


Ajtony képe
Tiszteletbeli Tag

Beküldő: Ajtony. Beküldés időpontja: 2015, július 30 - 13:37.

Középen valóban zászlós van, de a nyári zubbony nem áll összefüggésben a csapatnemmel. Egyebekben egyetértek gróf urammal.

A magyar királyi honvéd huszár tisztikar 1938-1945 c. könyvet esetleg lehet lapozgatni, hátha ráismersz a zászlósra, de sok reményt ehhez sem fűznék. A legtöbb zászlósról nem áll rendelkezésre fotó. 

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


gujani képe

Beküldő: gujani. Beküldés időpontja: 2015, július 30 - 07:41.

Köszönöm a megerősítést! Eddig is ez volt az erős irány. A zászlós(?) fehér zubbonya is erre utalhat. A tagjai szabolcsiak, így a Hadik András huszárezred jöhetne szóba. Eddig ez a feltételezés...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


GrófAlmásy képe

Beküldő: GrófAlmásy. Beküldés időpontja: 2015, július 29 - 20:56.

Azonosítani nem tudom az alakulatot, ahhoz nagyon kevés információt nyújt a kép. Ami biztos: a búzavirágkék hajtókaszín, a lovaglócsizmák és a sok sarkantyú miatt lovassági(huszár) alakulat. Nem vonatcsapat, mert azoknak kávébarna hajtókájuk volt, és gépkocsihoz vagy az országos járműhöz sem kellett a lovaglócsizma sarkantyúval. Ugyanígy más lábbelivel volt ellátva a többi gyorsfegyvernemi alakulat(akik szintén búzavirágkék gallérhajtókát viseltek 1940-től egységesítve), így a páncélosok, gépkocsizó lövészek és a kerékpárosok is.
Ja, és a főképen a háttérben szerintem istálló látható...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek
A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Szerzői jogok © 2010-2019  roncskutatas.com Minden jog fenntartva.