Vaskeresztek
Tisztelt Szakértők !
Nagyon régóta megvan ez a két Vaskereszt, az egyiket még apámtól kaptam kamasz koromban. Mint megrögzött " magyar " gyűjtő, nem igazán méllyedtem bele ebbe a témába, és alapjában véve a kitüntetésekbe sem. Nincs szándékomban eladni a darabokat, csak érdekelne, hogy mit lehet megállapítani róluk. Eredetiek vagy sem, esetleg gyártó stb. Látom, hogy az oldal tagságát nagyon komoly szakértők gyarapítják, akik verhetetlenek ebben a kérdésben. Ezert tettem fel őket, pusztán csak kíváncsiságból. A válaszokat előre is nagyon köszönöm !!
http://s18.postimg.cc/mgavw113t/Kerszetnimr_d_006.jpg
http://s18.postimg.cc/ltbz6i47t/Kerszetnimr_d_013.jpg
http://s18.postimg.cc/upmrafuu1/Kerszetnimr_d_021.jpg
http://s18.postimg.cc/5kvqx0vdl/Kerszetnimr_d_023.jpg
http://s18.postimg.cc/420cs1ot5/Kerszetnimr_d_026.jpg
http://s18.postimg.cc/jslflo82h/Kerszetnimr_d_032.jpg
http://s18.postimg.cc/j5r49w0k9/Kerszetnimr_d_033.jpg
http://s18.postimg.cc/o6yib980p/Kerszetnimr_d_043.jpg
http://s18.postimg.cc/jjsg9hknt/Kerszetnimr_d_044.jpg
http://s18.postimg.cc/7f8lerie1/Kerszetnimr_d_050.jpg
Én sem javaslom hogy matass rajta, igy szép.
Szia Gábor
véleményem szerint attól hogy a "vénák" látszanak még lehet egy javított festés mivel ha csak egy vékony réteget vittek fel rá és nem vastagot akkor az alatt szépen átlátszik a maga az eredetiből megmaradt véna is .
a másik amiből gondolom hogy javított a darab Mármint a festésre gondolok)az hogy jobban megfigyeled a HK -nak a festése nem tetszik.
Mert ugyanis ha még csak csak lekopik széle úgy hogy a közepe viszont sértetlen marad erre van példa ,de az már elég lehetetlennek tűnik számomra hogy a HK belsején is az éleken ugyanúgy néz ki a kopás,
Véleményem szerint ezt a darabot utólagosan javította valaki ,hogy ki az szerintem sohasem derül ki .
Üdv
Sanya
Köszönöm !!! Meghagyom a patinát.
Szia Hansy,
Örök téma a külföldi fórumokon a jelvények, kitüntetések tisztítása, vagy ennek elhagyása.
Én tisztítás ellenes vagyok. Nem szedném le ezt a gyönyörű patinát a keretről.
Az I. Vh-s kereszten a gyártójel megléte sokat számít jelen esetben. Gyártója, véleményem szerint "W" = Wagner, Berlin.
Üdv,
Gábor
Köszönöm szépen !!! Lehet, hogy volt tisztítva, de én nem nyúltam hozzá. Már régóta szeretném a széleit megtiszíttani, de nem merek hozzá nyúlni. Van erre valami bevett módszer ? Csak ez " elsősben " találtam jelzést.
http://s11.postimg.cc/nq1vpej3n/Kerszetnimr_d_067.jpg
Szia Andor,
Köszönöm, kinagyítottam, hogy jobban lássam. A horogkereszten is szépen látszódnak a "vénák", a HK peremen pedig a szokványos kopás. Polírozó paszta nyomait látom egyes helyeken a magon, és a keret "hornyolásán" is, ami ezáltal lényegesen tisztább, mint a gyönyörű "gyilkos patinás" keret széle. Ezt szerencsére nem pucolták fel. Kimondottan szeretem az ilyen fekete patinás keretes kereszteket.
A hornyolás belső felére felkerült festék valóban azt a tényt igazolja ebben az esetben, hogy az összeszerelést követően festették le a magot, a felgyorsult adományozások miatt. Véleményem szerint nem átfestett keretről van szó.
Ez nem volt akkoriban már újdonság ( mármint az összeszerelést követő mag festése ), hiszen az I. Világháborúban is ez volt az eljárási technológia, amikor megnövekedett az adományozások száma. Stephen Thomas Previtera: The Iron Time című könyvében van egy olyan fotó, ami pont azt a fázist mutatja be, amikor a keretet már ráforrasztották a mag köré, de maga a mag még festésre vár. Ez a kereszt valamiért kimaradt a felületkezelésből, így fennmaradva az utókor számára, igazolva a módosított technológiai folyamat meglétét és annak, a II. Világháborúban történő tradicionális folytatását.
Üdv,
Gábor
A swastika mellett belül a barázdán van egy ki cucc. A vénák nekem is tetszenek. Én is elöször tisztitottra gondoltam. Lehet hogy a tisztitószer vitte fel oda a festéket?
Sziasztok,
A II. Vh-s 2. osztályon szépen láthatóak az úgynevezett vénák az előlapon és a hátlapon. Én nem látok javítási, csak tisztítási nyomokat. Melyik részen látjátok az utólagos javítás nyomait?
Az I. Vh-s 2. osztályokat nagyon sok gyártó készítette. Sok jelzett ( gyártójeles ) is ismeretlen, így a mag alapján főleg az ismertebb gyártókat lehet könnyen vagy könnyebben beazonosítani az elő-, és hátlap évszámainak formavilága, a koronán lévő úgynevezett "gyöngyök" száma és formavilága, a tölgyfalomb formája, a keretet összetartó karika elhelyezkedése és vastagsága....stb alapján, ami sok esetben nagyon megnehezíti vagy szinte esélytelenné teszi a pontos beazonosítást.
Szépek így együtt Hansy! Gratulálok hozzájuk!
Üdv,
Gábor
A II vh. vaskereszt mag kezelése annak behelyezése elött történt, itt valóban látható festékfelkenődés a belső barázdákon.Ez utalhat az átfestésre.
Ilyen "maszatot" csak az 57-es verzión láttam mint eredetin, de az már más éra.
A szalagok szerintem eredetiek.
A karikák jelzetlenek vagy van benne jel? Lehet hogy irtad, de nem vettem észre.
kérem
Köszönöm !!!
Szia
Ugyan nem vagyok szakértő ,de ez a darab egy úgynevezett "korai magos " Klein & Quenzer (1 típusú maggal) darab a gyártói jelzése ha lenne 65 volt nagyon sokáig nem találkoztam ilyen típusú darabbal ami jelzett lett volna de nem rég előkerült egy darab Ukrajnában mert egy srác megosztotta így már nem mondhatjuk azt hogy ezek csak jelöletlen típusokban léteztek. Vélhetőleg a szalagja is eredeti.
egy megjegyzés .szerintem ez a darab egy átfestett vagy bele javított darab a képkeről ítélve
Sajnos az 1vh -ban nem tudok segíteni
Tisztelettel Sanya
Nagyon szépek!
És úgy néz ki hogy eredeti a szalag is!