Navigáció

  • Kezdőoldal
  • Hírek
  • Blogok
  • Tudástár
  • Fórum
  • Friss tartalom
  • Képgaléria
  • Keresés
  • Szavazások
  • Impresszum
  • Kapcsolat

Partnereink

Címlap | Fotogaléria | Emlékművek, kiállított eszközök és helyszínek | Csataterek , helyszínek régi fotókon


Budapest 1945,Tigris utca 19. Beobachtungspanzer III. tüzérségi megfigyelő páncélos roncsa

2014, december 10 - 21:07 | muller452

Jó estét, üdvözlöm a tisztelt tagtársakat! A Fortepan.hu oldalon találtam ma este ezt az érdekes fotót, gondoltam megosztom veletek! Amennyiben nem tart számot az érdeklődésetekre, vagy nincs jelentősége, bátran töröljétek!

Budapest 1945,Tigris utca 19. Beobachtungspanzer III. tüzérségi megfigyelő páncélos roncsa Megosztás
0
Értékelésed: Nincs
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges  | Bélyegkép  | Mikro  | Tags: Csataterek , helyszínek régi fotókon


Rádiós képe
ModerátorSzerkesztőKiemelt támogató

Beküldő: Rádiós. Beküldés időpontja: 2014, december 12 - 12:54.

Kedves Zsolo!

Rendkívül sokat gondolkodtam tegnap este óta, mit feleljek. Végül úgy döntöttem, kétféle választ írok – s Rád bízom, hogy a tetszetősebbet magadévá tedd. Előre leszögezem, semmiféle sértő szándék nem vezérel, ez rendkívül távol áll tőlem.

1., Intelligens embernek az esetek döntő részében (!) elegendő kétszer elmnondani valamit. (Természetesen példánknál maradva nem az atomerőmű vezérlésre gondolok.) Az első eset az általános iskolában történt, majd jött a gimi, a középiskola vagy a szakmunkásképző. S ha ez nem lenne elegendő, harmadikként le vagyon írva a képfeltöltésnél eléggé nyomatékosan, hogy ha másra már nem futja a tehetségből, erre az apróságra végképp illik odafigyelni. Nem tudom, mit kellene még tennünk – különösen annak fényében, hogy ez nem egy buzibár „boás” honlapja, hanem egy, a magyar hagyományok ápolásával foglalkozó digitális kikötő. Azt hiszem, nem állok messze a valóságtól, ha felteszem, ide nem a „lájk” és a „jujdeszupcsiminden” életérzésű - de nehéz ezt leírni - embereket várjuk.

2., Lassan tíz éve vagyok itt tag, s 9,5 esztendeje szerkesztő. Az elmúlt időszakban nagyon (a magam számára rémisztően) messzire visszavontam az igényszintemet. Ám ez a végpont (!), innét nem tudok (!) hová visszavonulni – lévén, nincs mögöttem már egy lövészárok sem, amelybe belebújhatnék.

--------------------

Ha a stílust nézzük – igazad van. Olykor elnézést is szoktam kérni érte – nem privátim, hanem nyilvánosan. Így ha Te úgy érzed, hogy tüskét nyomtam beléd a szavaimmal, itt kérek bocsánatot érte.

-------------------

Zárásként pedig engedtessék meg nekem egy „fellengzős” háborús hasonlat. Adott egy, a szeretteiért harcoló, ám sarokba szorított katona. Veszélyben forog, de a zsákjában még bőven zörög a lőszer. Sebesült ugyan, de még bírja erővel. Összeköttetése is működik, így joggal várhatja, hogy előbb-utóbb fölmentik. Vajh' megadja magát? Frászkarikát, foggal-körömmel küzd, amíg teheti.

Vedd úgy, hogy az „ellenfél” a jelzős szerkezetek kuszasága, az alany vagy az állítmány hiánya, a le-lemaradozó (tárgy)ragok, az oda nem illő mondatvégi jelek, a kis- és nagybetűk keverése, a vége-hossza nincs sületlen (kör)mondatok - a sarok pedig a szünet a pont és a vessző után. Nekem ez a „budapesti erőd” - ide nem engedek már be senkit.

73!

Rádiós

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


zsolo képe

Beküldő: zsolo. Beküldés időpontja: 2014, december 11 - 19:41.

Töredelmesen bevallom, hogy megtévesztett az új tagoknak kijáró "beavatási ceremónia".
Ezért elnézést kérek. A magyar nyelv tisztelete pedig fontos, és szükséges. Nyilván nem a kiegészítéseiddel, korrekcióiddal vannak problémák, mert az tiszteletre méltó, sokszor olyan dolgokra is felhívod a figyelmet, amit észre sem vettem volna. De hát az írással keresed a kenyered.
A gond a stílus.
A mai napig nem felejtettem el az első bejegyzéseim után ért lehordásaidat, amelyekből tanultam, de bennem maradt, mart alapvetően nem vagyok egy olyan ember, aki így beszél másokkal, és undorítónak tartom az ilyet. A türelmetlenséget nem tudom elfogadni indoknak, mert nem kötelező jelleggel teszed. Fiatal vagyok, de a szakmámban dolgozva nálam fiatalabbakat oktatok, és tudom, hogy milyen, mikor elfogy a cérna. De sem elsőre, sem másodikra, sem harmadikra sem ordítok, vagy bunkózok velük. Pedig autókkal dolgozunk, és elég drága anyagokat fújunk rájuk, és drága gépeket használunk.
Pusztán ennyi a problémám.
Harag nincs bennem, mert nem vagyunk olyan viszonyban, hogy haragudhatnék rád, de nálam ez az a bizonyos tüske.
És csak halkan jegyzem meg, hogy itt vidéken, ilyen faluban, ahol élek, így nem lehet hosszú távon emberekre rámordulni, mert hamar egyedül marad az ember, vagy megmutatják neki, hogy "hányas a kabát".

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


Rádiós képe
ModerátorSzerkesztőKiemelt támogató

Beküldő: Rádiós. Beküldés időpontja: 2014, december 11 - 12:10.

Kedves Muller452!

Levettem a „kiegészítést”. Köszönöm a megértést és a figyelmet.

73!

Rádiós

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


muller452 képe

Beküldő: muller452. Beküldés időpontja: 2014, december 11 - 10:51.

Elnézést kérek a helyesírási hibáim miatt, de sajnos néha tévedek! Egyébként minden nap felkeresem az oldalt, mert rendkívül érdekesnek tartom, tehát nem csak néha vetődöm ide!
További szép napot kívánok mindenkinek!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


hunterjager képe

Beküldő: hunterjager. Beküldés időpontja: 2014, december 11 - 09:38.

Szóval Rádiós: már megint rossz voltál !!

" Ez mégsem a Kék Banán klub honlapja. " : Remélem nem Kék Osztrigát akartál írni .

Találóbb lett volna a Kék Rohamsisak klub.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


Rádiós képe
ModerátorSzerkesztőKiemelt támogató

Beküldő: Rádiós. Beküldés időpontja: 2014, december 11 - 09:12.

A kép feltöltője három éve és negyvenkét hete tag. Folytassam, vagy elég ennyi is...?
Nem haragszom én senkire, csak szimplán unom
a., az igénytelenséget
b., és azt, hogy ezzel a minimummal miért nem lehet megtisztelni a tagságot.

Ez mégsem a Kék Banán klub honlapja.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


zsolo képe

Beküldő: zsolo. Beküldés időpontja: 2014, december 11 - 06:20.

Megtörtént a beavatás, az üdvözlés :D A kép egyébként jó, én a magam nevében köszönöm, mert mindig szeretnék böngészni a fortepanon, de állandóan elfelejtek eljutni odáig. :)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


muller452 képe

Beküldő: muller452. Beküldés időpontja: 2014, december 10 - 21:41.

Jó,estét,üdvözlök mindenkit!

Van még egy érdekes kép ezen az oldalon(fortepan.hu),nincs ugyan alatta magyarázó szöveg,mert a fényképész valószínűleg nem tudta mik azok,de egy fal mellett rengeteg ejtőernyős utánpótlási tartály van felhalmozva,gondolom a rom eltakarításkor készülhetett a fénykép!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


Hansy képe
Moderátor

Beküldő: Hansy. Beküldés időpontja: 2014, december 10 - 21:25.

Épp a minap találtam meg én is. Meg is néztem, hogy néz ki ma a helyszín. A kerítés ugyan az, és jól láthatóak a befalazott kapu nyomai is.

http://kepfeltoltes.hu/141210/Tigris_utca_19a_www.kepfeltoltes.hu_.png

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek
A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Szerzői jogok © 2010-2019  roncskutatas.com Minden jog fenntartva.