warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Juncker Infanterie Sturmabzeichen
2014, november 29 - 17:36 | deutschland55
Sziasztok
Ezt a Juncker jelvényt szeretném megosztani veletek, amit nemrég sikerült megvennem a neten nagyon jó áron, valószínüleg sosem volt viselve, és az eladó nem volt tisztában a valós értékével.
Juncker tervezte és volt az első gyártója a gyalogsági rohamjelvénynek. Ez a típus a legszebben és legigényesebben megtervezett a gyártók közül. Az ezüstözés azért ilyen gyönyörű még mindig mert előtte sárgarézzel vonták be a cink jelvényt, és így nem dobta le az ezüstöt. Gyűjteményem legszebb darabja.
http://kepfeltoltes.hu/view/141129/K_p_052_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/141129/K_p_056_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
5
Értékelésed: Nincs Átlag: 5 (4 szavazat)
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Bélyegkép | Mikro | Tags: Kitüntetés gyűjtemények
Szia Kraut,
Rendben, majd utána nézek!
Addig is a véleményem a leírtakról az, amit pár hozzászólással ezelőtt leírtam.
Véleményt mindenki alkothat, hiszen ez a fórumozás lényege. Egy vélemény nem szentírás ugyanúgy mint egy könyv kiadása sem, ahol a leírt hibák már sajnos nem módosíthatóak. Egy Fórumon az esetleges hibák módosíthatóak és a tagok az információk közlését követően el tudják dönteni és ki tudják alakítani saját véleményeiket egy adott téma során. Akár a hozzászólók véleménye is módosulhat / változhat és én ebben nem látok semmi problémát. Ugyanúgy, ahogy külföldi Fórumokon kezdő, haladó és professzionális gyűjtők véleménye is változik, percek, órák, napok, hetek, hónapok vagy akár évek alatt.
Ez már csak egy ilyen műfaj!
Mindamellett köszönöm a hozzászólásod, és Nibelungen kolléga linkjeit.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
Az ide vonatkozó információid,nem helytállóak,a Juncker műhely 44 végén már nem termelt..részemről ennyi.Ha érdekel a téma nézz utána a megszokott helyeken!
http://cejuncker.com/4.html
Szia Nibelungen,
Az ide vonatkozó rész a cikkből:
"During the war, late in 1944,the house and the factory on Alte Jacobstrasse 13 was almost completely destroyed during a bombing raid. The company itself managed to survive.Almost all of the dies were destroyed during that time and had to be either re-cut or otherwise subsidised."
Az almost ( majdnem, szinte ) szó többször is szerepel, tehát nem minden verőtő pusztult el. Ezért lett a késői jelvények hátlapján az SW68-as jelölés.
A Juncker gyárra vonatkozó további kiegészítés pedig Mark Woods: German Medal Makers & Their marks 1813-1957 című könyvének harmadik kiadásában a 163. oldal közepén olvasható.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
http://cejuncker.com/2.html
Szia,
Tudomásom szerint és a szakkönyvek szerint a szövetséges bombázások nem tették tönkre a gyárat. Részleges találatokat kapott a gyár 1945 elejétől. Több munkás is életét vesztette a légitámadások alatt. Nagy valószínűséggel a gyártójel használatában is ekkor történt kisebb változás: C.E. Juncker, Berlin után lett a C.E. Juncker, Berlin SW68. A Juncker gyár 1945 áprilisában zárta be teljesen a kapuit. Termékeinek gyártását az utolsó pillanatig felügyelte és maga végezte.
Több cég is ugyanilyen biztonságos, én nagyjából ugyanennyire másolják termékeiket. A magasabb ár inkább a gyár 1800-as évektől kezdődő prémium kategóriás termékeire, lásd: sisak vért...stb gyártása és az állam által számára biztosított kiváltságok miatt ( széles skálán mozgó ( jelvény, kitüntetés, rendjel gyártás ) értékelődhetett fel az utókor gyűjtői számára.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
A Juncker cég műhelyét "Alte Jacob straße 13" 1944 végén /November/ a brit éjszakai bombázás során teli találat érte ez miatt teljesen megállt a gyártás, nincs rá bizonyíték hogy az éppen maradt verőtöveket átadták volna más cégeknek, viszont a félkész tételeket egyéb cégek fejezték be az általuk használt alkatrész és kiegészítőkel valamint technológiával.... Az árfelhajtó hatás a Junckernél az hogy még a háború időtartama alatt megszűnt mint készítő-előállító cég, ezáltal "biztonságos. Kidolgozása sok esetben kívánni valót hagy maga után, ami más gyártó általi befejezésre utalhat.
Szia,
A zsanér a késői periódusban készült darabakon szinte egyforma:
Ez a "Deschler mutáns" is ilyen:
http://s27.postimg.cc/6qxjo5nkj/IAB_in_silver_the_so_called_Deschler_mut...
Ez viszont a még későbbi és ritkább Juncker, amire én gondoltam:
http://s10.postimg.cc/6rl0li32h/IAB_Silver_Late_war_zink_Juncker_1.jpg
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
A zsanér alapján ez nekem egy késői tipus. Egyesek szerint ez a kialakítás a késői Juncker gyalogságik alig több mint egyharmadánál fordul elő.
Szia,
Igen, Juncker cége kapott megbízást a tervezésére.
Pontosan 13 tervet nyújtott be a cég, mely tervezetek alapján ez az általunk már jól ismert formavilág lett elfogadva. Előfordulhat, hogy az első sorozatot is Juncker gyártotta le, de erre nincs bizonyíték, hogy maga a formatervező cég kapott-e valamilyen kiváltsági jogot erre vonatkozóan.
A ritkaságát nem tudom besorolni, mert azért találni ebből a hátlap kialakításból eladó darabokat. Itt maga a szinte teljesen megmaradt felületkezelés és magát a Juncker gyártást tolhatjuk az előtérbe, hiszen Juncker jelvényeit imádja a világ, részletgazdagságuk miatt, ami a csatolt képen is szépen látszik.
A korai lemez ezüstözött nikkel változatai és egyes egészen késői periódusban készült hátlap kialakításai már valóban ritkának tekinthetőek. Ezen kívül létezik egy "Deschler mutáns" változat, ahol Deschler formatervezés, de Juncker sas karmos lábakat láthatunk. Ez már valóban igazi ritkaság.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
Szia Gábor
Köszönöm az infót, azt jól írtam hogy Juncker tervezte a gyalogsági rohamjelvényt, és ő volt az első gyártó?
Ez a típus elég ritka ha nem tévedek?
Szia,
Szép Juncker Gyalogsági, szép ezüst színvilággal. Gratulálok hozzá!
Csendben megjegyzem, nemcsak az az oka egy jelvény színének megtartásában, hogy milyen alapozó anyagot kapott a végső fázisban felvitt színezőanyag előtt :-)
Sok réz alapú alapozófestékkel kezelt jelvény ( Páncélos Ezüst RRS ) vagy keresztek, melyek felülete kezelve lett alapozó festékkel, ettől függetlenül színvesztésen esett át vagy egyszerűen "ledobta" magáról a színező anyagot részben vagy egészében.
Sokat számított a gyártástechnológia pontos betartása, a későbbi tárolás vagy használat...stb
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
Köszönöm szépen.
Amíg élek nem válok meg tőle, velem jön a sírba is :)
Gratulálok Józsi!
Nagyon szép darab.