Páncélos Bronz 50 bevetésért 'JFS'
Sziasztok, Egy kis érdekesség a német jelvények rajongóiknak. A Rohamjelvények.hu-ra már feltöltöttem, gondoltam itt is lehet rá érdeklődés, hiszen nem minden nap láthatunk számozott Bronz fokozatot.
Gyártójel nélküli tipikus 'JFS' - Josef Feix & Söhne, Gablonz.
Előlap: http://s17.postimg.cc/3owk2lh5b/a_PAB50_Bronze_JFS_1.jpg
A gyönyörű és részletgazdag sas feje: http://s4.postimg.cc/osdl5clwt/a_PAB50_Bronze_by_JFS_eagle_s_head_1.jpg
A páncélos és az 50-es tábla: http://s30.postimg.cc/j7i5gvsfl/a_PAB50_Bronze_JFS_3.jpg
Hátlap: http://s27.postimg.cc/p61ua7elv/a_PAB50_Bronze_JFS_5.jpg
Zsanér csukva: http://s30.postimg.cc/5f8byzr1t/a_PAB50_Bronze_JFS_6.jpg
Zsanér nyitva: http://s30.postimg.cc/5mwh2evg1/a_PAB50_Bronze_JFS_7.jpg
Beakasztókampó: http://s29.postimg.cc/grovjhd53/a_PAB50_Bronze_JFS_9.jpg
Üdv, Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu www.rohamjelvenyek.hu
Szerintem előfordulhat, hogy véletlenül rosszul pontozott, magam is jártam úgy, hogy 5-ös helyett pont a másik végletet sikerült bejelölnöm, messze nem szándékosan. Mindenesetre tőlem is jön az öt pont. :-)
Szia Attila,
Ezek az értékelések amúgy is egy fura dolgok, legalább is számomra.
Azt kell mondanom, sosem figyeltem / figyelem és nem is nagyon izgatott / izgat ez a pontozásos játék. Az ingerküszöbömet nem éri el és bevallom nem fog álmatlan éjszakákat okozni semmiféle lepontozás.
Ettől függetlenül köszönöm Neked.
A lepontozóknak csak annyit tudok üzenni, hogy hajrá. Publikáljanak hasonlókat, és ígérem én nem fogok lepontozásokkal foglalatoskodni, mivel sem időm, sem energiám nincs ilyesmivel foglalkozni. Amúgy is mindenkiben a pozitívumot keresem, nem pedig a negatívumot.
Üdv,
Gábor
Szia Gábor!
Gratulálok hozzá, érdekes volt olvasni a hozzászólásokat. Az értékelés megint elég furcsán alakul, kár, hogy az anonimitást felhasználva mindig akadnak olyanok akik lepontoznak egy klassz képet vagy topicot. Ezt sosem fogom megérteni...irígység? Rosszindulat? Tőlem mindenesetre ment az ötös!
Üdvözlettel
Attila
Szia,
Így igaz :-), rövidebb vagy hosszabb idő alatt, néha pedig elsikkadtak felettük.
Az elnyúlt frontvonalak, a logisztikai káosz, az időnként szuper gyors - máskor iszonyatosan lassú adminisztráció ( lásd: van olyan, aki a sebesülése napján megkapta a Sebesülési Jelvényét, Közelharcpántját...stb, de van olyan is, aki csak két évvel a sebesülése után kapta meg a Sebesülési Jelvényét, 15 nap közelharc helyett csak 12 napért vagy túlteljesítve az adományozási követelményt 22 napért kapott Bronz fokozatot, Lovagkereszt adományozási okiratot kapott, de már magát a Lovagkeresztet nem tudta átvenni vagy csak távirati úton kapta meg az adományozás tényét, de sem papírt sem kitüntetést nem tudott átvenni ).
Gondoljuk el, hogy 25, 50, 75 és 100 győztes bevetés. Közben mennyi sikertelen bevetés volt, hányszor nem tudták megtartani állásaikat és mennyien lehettek, akik a köztes bevetési számokkal rendelkeztek, de a felsőbb kategóriát nem érték el, például 15 bevetés, 32 bevetés, 79 bevetés, 89 bevetés. Semmi garancia nem volt arra, hogy a jelentések elbírálásakor az elbírálók jóváhagyják a köztes számokra történő adományozást, viszont néha megtörténtek, mint a fentebb említett példák is mutatják vagy néhány adományozási okirat is alátámasztja ezt.
Valóban, az adminisztráció nagyon sokat jelentett, hogy a későbbiekben miként alakult a jelvények kiosztása.
Mölders életrajzában is olvasható, hogy sokkal több kilövésük volt, ezek nagy részét le is jelentették, de a csata forgatagában néha kizárólag azt látták, hogy az ellenséges gépet találat érte, de mivel más gépekkel is csatáztak, ezért nem volt idejük figyelni a kilőtt vagy lelőtt gép pontos becsapódási helyszínére. Így viszont ezek nem voltak elbírálhatóak és leellenőrizhetőek mint 100%-os biztos kilövések, így nem is iktatták őket.
Sokan azért nem kapták meg a Flak Jelvényeiket, mert a kilőtt gépek a tengerbe zuhantak, így a kilövés tényét csak az egység szemtanúi tudták igazolni, amit sok esetben nem fogadtak el.
Elég volt, hogy az egység közvetlen parancsnokával rossz viszonyban legyen a katona és ugrottak az iktatandó bevetési számok. Lásd, Sepp Allerberger mesterlövész visszaemlékezéseit.
Szóval az, hogy a katona kiérdemelje, élve átvehesse ( ne csak posztumusz a család kapja meg ) a kitüntetést, ahhoz nemcsak a kiérdemlés követelményeinek kellett megfelelni, hanem a bürokrácia és az adminisztráció útvesztőin is át kellett jutnia viszonylag gyorsan a jóváhagyásoknak, minden szinten.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
Sziasztok!
Gyakorlatilag minden info végigfutott. A parancsnokok leadták jelentéseiket,amelyek befutottak a törzsbe. Itt minden belekerült a napijelentésbe. Itt külön pontokban elvileg kiemelték hogy melyik alegység teljesitette a bevetést, ki tanusitott kiemelkedő helytállást. Ezek alapján készitették el az dományozásikat, azaz a folyamat visszafelé ment.(persze pl lovagkereszt,német kereszt esetében felfelé ment a felterjesztés is)Több esetben jóval a limit teljesitése után itélték oda a jelvényt. Adminisztráció.
Gábor!
Le a kalappal! Nem mindennapi darab.
Persze. Kiküldték, "rádiózott",azt lelépett... ;)
Szia Gábor!
Köszönöm, már kezd világos lenni.
Szia Sankó!
Olvastam, de nem tudom, mi számított bevetésnek.
a., kiküldték valahová, de nem érte támadás (nem volt ott senki), így vissza sem lőtt
b., kiküldték valahová, ám mire odaért, más elintézte helyette
c., kiküldték valahová, lőtt párat, de nem lőttek vissza, mert az ellenség eliszkolt
d., kiküldték valahová, s amint megjelent, az ellenség föltette a kezét
e., kölcsönösen aprították egymást
Ez mind? Vagy csak az utolsó? De akkor az A pont miért nem? Hiszen nem tudta senki, hogy ahová megy, ott „nyugi” lesz. No, ezért kérdeztem...
Sziasztok,
Igen, valóban. Habár, a főcím tartalmazza a 'bevetés' szót, de kevesen tudják, hogy valójában ez mit tartalmaz és én sem tértem ki a mélységi részletekre:-)
Miklós valószínűleg erre lenne kíváncsi.
Legjobb tudomásom szerint:
50 egymástól független győztes bevetésért ( akár egy napig - akár napokig vagy hetekig tartott egy bevetés az akkor is csak 1 bevetésnek számított ), kizárólag győztes támadó és a hadállásokban történő sikeres védekező csaták során lehetett kiérdemelni.
Fontos, bár lehet, hogy egyértelmű a fentebb említettek alapján: vesztes csatáért / csatákért nem járt!
A számozott Páncélos Rohamjelvényeket 1943. június 22-én mutatták be. Viszonylag kis sorozatban készültek, főleg a magasabb számozott Ezüst fokozatok ( 75, 100 ) és az egész számozott Bronz fokozat sorozatot ( 25, 50, 75, 100 ) kimondottan ritkának tekinthetjük.
Az Ezüst fokozatot a tankok személyzete, amíg a Bronz fokozatot a páncélgránátosok érdemelhették ki, ugyanúgy, mint a számok nélküli változatok esetében.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
A kép címét elolvastad Miklós?
;)
Szia Gábor!
Az ötvenes szám mit jelent? Nem értek hozzá...
A választ előre is köszönve
73!
Rádiós
Szia Hans,
Akkor most már majd meg fogsz állni egy hasonló mellett egy pillanatra.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
Szia Diego,
Nekem is tetszik.
Nem mindegyik színhiány mutat hasonlóságot, így szerintem több minden játszott szerepet a dologban: a kopás kevésbé, talán tárolási hiba, és talán a bronz szín nem tapadt megfelelően a felületre.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
Nekem tetszik, szép darab. A csövén az patina vagy kopás?
Én ezt kópiának hinném a piacon, ha eredeti is, simán túlsétálnék rajta.