warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Vaskereszt
2014, november 11 - 15:43 | Tigermorph
Ezek a vaskeresztek a gyűjteményem első részét képezi (I./II. VH. Németországi ismerőstől kerültek hozzám, és szeretném bemutatni, valamint némelyiket beazonosítani, amit nem tudtam. Kíváncsi vagyok, hogy milyen ritkaságnak számítanak ezek, esetleg megállapítani eredetiségüket, vagy eredetiségvizsgálatukban segítséget kérni. További képeket fogok még feltölteni a második világháborús hadi kitüntetésekről/jelvényekről, valamint a nemzeti szocialista éra politikai és egyéb érdemérmeiről is. http://postimg.cc/gallery/32ryfuom/
5
Értékelésed: Nincs Átlag: 5 (1 vote)
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Original | Bélyegkép | Mikro | Tags: Kitüntetések, emlékérmek, jelvények
Szia,
Semmi gond,nem versenypályán vagyunk. Gondolom, ha eddig ráért a beazonosítás, akkor nem 1 nap alatt vársz mindenre megfejtést.
Az L/21-es keresztre vonatkozó kérdésed jogos:
Foerster & Barth, Pforzheim nem gyártott Vaskereszt 1. osztályt, de 2. osztályt sem. Tehát, ha L/21-es 1. vagy 2. osztállyal találkozol, akkor menekülj előle :-)
Előfordulhat, hogy Floch tudatosan olyan gyártójelet választott a másolatához, amely nem gyártotta a szóban forgó keresztet. Mivel ezek régi másolatok ( 1980-1990 ) ezért a patinásodás és sok esetben a vasmagon látható úgynevezett "vénásodások" is megfigyelhetőek.
A csoportkép azért nem jó, mert az emberekről készült csoportképeken is keresni kell egy-egy személyt, nemhogy egy jelvényekből álló kollekció esetében. Az esti sárgás lámpafények sem megfelelőek, sőt, sok jelvény az előlapon-, sok jelvény a hátlap kialakításon bukik meg. Van olyan is, amely mindkettőn.
Tehát, ha nem külön-külön fotózol jó minőségben ( a jó döntéseket a tiszta és közeli fotókról lehet többnyire meghozni), akkor nem sok mindent fogsz megtudni az eredetiségeket illetően.
Egy "adag" postimage kép pedig ugyanarról szóljon ( 1 kép előlap - 1 kép hátlap...stb, az előzőekben leírt és bemutatott módon ), hiszen abban az esetben, ha készítesz egy fő képet valamiről, de az alig észrevehető másik link teljesen másról szól, nem az első kép folytatása, akkor nehéz kibogozni, hogy mi a terv, azok hogy kerültek oda vagy mihez tartozik a másik link anyaga.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
Nos igen, ez valóban rengeteg munka. Kb akkor hetente 5-10 darabbal tudnék jelentkezni. Amúgy, hogy hamisítvány miről ismerszik meg? Nyíl valóban mutat a számra, és a "gyártóra", de ezt hogy kell értelmezni?
Szia Tigermorph,
Gondolkoztam egy kicsit a képfeltöltési technikádon. Véleményem szerint így tölts fel képeket, ha nem okoz túl nagy gondot. A képek készítése ne esti lámpafénynél történjen és semmiképpen sem ömlesztve ( 1 kép 5-8-20 jelvény ). A postimage linkhez / linkekhez pedig szerintem írd oda, hogy mit tartalmaz.
A jelvények ne csoportképeket tartalmazzanak és egy postimage kép egy jelvény előlapját, egy másik a hátlapját, egy másik a zsanért, a következő a zsanért, és gyártójel esetében a gyártójelet tartalmazza. Véleményem szerint átláthatóbb az egész és biztosabb is, hiszen aki nem használja nap mint nap a postimage feltöltést ( mint például én ) az nem tudja, hogy az egy link alatt megjelenített képek csak a szervereden vannak, vagy már valós céltudatos megosztás céljából tetted fel őket.
Legalább is én nekem az alábbi bemutató a megszokott és törekszem erre a minőségre is.
Valahogy így képzelem el egy jelvény vagy egy nagyobb gyűjtemény bemutatását, ha már nem megoldható a valós képfeltöltés:
A termékleírás természetesen Nálad más, hiszen nem tudod mi az ami a tulajdonodban van.
Az enyém így nézne ki:
A képeket egy eredeti Páncélos Rohamjelvény Ezüst fokozata látható. Gyönyörű, úgynevezett "Gyilkos" patinával. Gyártójel: 'AS' - Adolf Scholze, Gablonz:
Előlap: http://s30.postimg.cc/aptotnrc1/a_PAB_Silber_Adolf_Scholze_Gablonz_1.jpg
Sas feje: http://s28.postimg.cc/xp43cg9bh/a_PAB_Silber_Adolf_Scholze_Gablonz_2.jpg
Hátlap: http://s28.postimg.cc/q2r4nkch9/a_PAB_Silber_Adolf_Scholze_Gablonz_4.jpg
Gyártójel: http://s18.postimg.cc/xpjulksk9/a_PAB_Silber_Adolf_Scholze_Gablonz_5.jpg
Zsanér zárt állapotban: http://s2.postimg.cc/u1uokm409/a_PAB_Silber_Adolf_Scholze_Gablonz_6.jpg
Zsanér nyitott állapotban: http://s12.postimg.cc/y1jtgd6od/a_PAB_Silber_Adolf_Scholze_Gablonz_7.jpg
Beakasztókampó: http://s28.postimg.cc/3yuqvwsh9/a_PAB_Silber_Adolf_Scholze_Gablonz_8.jpg
Nos, valahogy így lehetne átláthatóbbá tenni, hogy miről is van szó. Mint említettem, tudom, hogy ez nem kis munka, de így tiszta, hogy miről is beszélgetünk, és a szöveg + a feltöltött fő kép között nem biztos, hogy mindeni keres egy postimage linket.
Ez szigorúan a magánvéleményem, nem kötelező megfogadni, de így tisztább talán, hogy miről is beszélgetünk.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop-hu
www.rohamjelvenyek.hu
Igen, az egy Floch L/21-es másolat.
http://s16.postimg.cc/olmkxopmt/EK1_Floch_Screwback_L21.jpg
http://s29.postimg.cc/q4bi1znmf/EK1_Floch_Screwback_L21_a.jpg
Amennyiben azok is a srác kitüntetései, akkor ott látható egy eredeti '65'-ös 2. osztály, egy jelzett vagy jelzetlen eredeti Souval 2. osztály. Az L/18-as Mayer-ről pedig jobb képek kellenének. Az 1. osztály doboza véleményem szerint eredeti. Úgy értelmeztem, és szerintem Rudi is, hogy a II. Vh-s képek később jönnek.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
a postimg-ra töltött csavaros első osztály L/21, kópia
Szia,
Egyet értek Rudival.
Az I. Vh-s 1. osztály hátlapjáról is tudnál képet feltölteni?
A 2. osztályok karikájában pedig előfordulhat, hogy van gyártójel.
Üdv,
Gábor
www.rohamjelvenyek-shop.hu
www.rohamjelvenyek.hu
A nagy csillagon kívül, szerintem mind eredeti, így képről.