warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Adrian M26
2014, augusztus 20 - 15:46 | PancsHerr
Tisztelt Tagtársak!
A képen látható sisak netes kutakodásaim alapján farncia Adrian M26 tipus.
Viszont számomra kissé gyanús az 1944-es évszám a belső részen....
Története nincs, bolhapiacos "lelet".
Az építő jellegű hozzászólásokat köszönettel veszem!
PancsHerr
4
Értékelésed: Nincs Átlag: 4 (1 vote)
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Bélyegkép | Mikro | Tags: Acélsisakok, alu díszelgők
További variációk francia sisakokra "kiegészítőkkel" :)
http://postimg.cc/image/5nindlfdp/
Köszönöm a szakértő hozzászólásokat!
Jó lenne ha néha az ásott vagy fellelt roncsdarabok és egyéb tárgyak körül is kialakulna hasonló ...
Szolgálati közlemény Huterjager számára:
A feketesisakos simsonos valójában Darth Vader és a fehér nagy batárokat előszerettel nézi a lázadok álcázott csillagrombolójának ezért próbál velük megütközni !
Egyébként ha nekedmegy ne szólj semmit mert: 1/ vele van az erő
2/ Az ő erdejében kotorászok rep.alkatrészek után és még megvonja az engedélyt.
..."különös tekintettel Hunterjager tagtársra ki egy napot sem bírna ki sisakok nézegetése nélkül":
Na most én értem , hogy Te most mire próbálod -meg ,hogy húzodjon, -meg ,hogy az hogy az idő.
Mialatt a többiek -a pad alatt, sunnyogva, a mosolynak a felét....
(Koltai Róbert után szabadon)
Elburjánzottak a sisakok ( mint a ladák az Egészséges erotikában).
Ja- nem is mondtam , ma Ú..e...e.-ben a Temető út végén majdnem belémjött egy lakkfekete német rohambigyóban száguldó Simsonos.
A képhez hozzászólva pedig annyit -a sisakokkal kapcsolatos szakértelmem teljes latbavetésével: a sisak tulajdonosának nem Raffai Frederick volt a neve ( RF)???...
Nagyon szép, és tanulságos szakmai diskurzus keletkezett egy szimpla, kis Adrian sisak alatt. Ebből is látszik, hogy nem a mennyiségtől lesz valaki " szakértő " hanem attól, hogy tudja hol és mit keres...
Nagyon komoly infóhalmaz, az utolsó kis szegecsekig! Köszi!
Üdv ismét!
Kissé furcsálltam Markgraf megállapítását a méretezéssel kapcsolatban, hogy hová lett az "A" méret. Vagy miért "B"-vel kezdték. Bár tudom, hogy a franciáktól bármi kitelik. :) A saját M26-omban nincs gyártó és méret pecsét, valószínűleg felülfestették. Viszont, a gyűjteményemben lévő M15-ben van és abban "A" jelölés található. Így hát, nekiültem, a netnek és könyveimnek. Végül találtam valamit. Az egyik oldalon kifejtették, hogy eredetileg az első vh-s M15-ös Adrian sisakokban, "A", "B", "C" és "D" méretnagyságok léteztek. Később az első háború után az új típusnál elhagyták a legkisebb méretet, mert túl kicsinek és így veszélyesnek találták. Ugyanis az "A" méretű sisak haranglemeze, túl közel volt a katona koponyájához, elégtelen távolságot hagyott a sisak belső fele és a fej között. Íme az M26-os sisakról jól összeszedve minden: http://world-war-helmets.com/fiche.php?q=Casque-Francais-Adrian-Mle-26
Szép! Enyémről sajnos hiányzik a jelvény! :)
Az M 26-ból valóban 3 méret létezett: B, C és D. Egyébként gyártották még 1945-ben is, a homlokjelvényt pedig a lovasság is viselte.
Nem. Az az M35-ös. Ezt a típust gyalogság használta, khaki, vagy datolya barna színben, esetenként homlokjelvénnyel, a kékeket, (mint a sajátom is) a légierő. 1948-ra terjedt csak el de 1950-ben le is álltak a gyártásával. Kivonásakor, a Monacoi Hercegség csendőrségének állományába került, ahol feketére átfestve és ezüst színű, vagy nikkelezett taréjjal folytatta pályáját.
Az említett M45-ös sisak páncélosokhoz volt rendszeresítve?
Nem hinném, így kép alapján! Inkább arról lehet szó, hogy a szakirodalom hiányos. (80-as évekbeli amit használok, a francia sisak esetében és nem is kimondottan francia kiadású.) Nekem a gyártási hely jelölését látva, van egy teóriám, amit a történelmi ismereteim és a látott sisak alapján vázolnék fel, bár a tévedés nem kizárt.... sajnos! :) Az 1940-ben létrejött Vichy kormány, megszűnéséig (1944 szeptember) használta az M26-os sisakot saját fegyveres erőinél. (Ez mondjuk biztos tény.) Gyanítom akár gyárthatták is a típust ezen időszakban és a méretezés sem biztos, hogy úgy van, ahogy a könyvemben szerepel, (bár most megnéztem máshol is és ugyan ezen adatokat találtam...) vagy kiegészítették a nagyság gyártását egy mérettel nagyobbra. Más országok sisakjainál is előfordult. Marseille pedig erősen a Vichy kormány fennhatósága alatt volt. A háború után valóban használták még egy ideig az M26-osokat, valamint kis számban az M45-ös sisakot, illetve az amerikai felszerelést, így az US M1-ket is.
A gyűjteményemben lévő M45-ös Jeanne d'Arc-nak becézett francia sisak: http://postimg.cc/gallery/1kidq06hg/
A méretet jelölné a D ?
Az biztos, hogy nekem nagyon nagy.
Nem lehetséges, hogy háború utáni gyártás és csak az értékét szerette volna növelni valamely élelmes kereskedő az 1944-es évszámmal ?
Nem csak a gyártási évszám az érdekes, hanem a méret jelölése is. "D", pedig a szakirodalom szerint 3 méretben készült a típus, úgy mint: A, B, C jelölés alatt. Az imént említett irodalom 1939-ig jelöli a gyártását a típusnak. A teljesség kedvéért, még annyit hozzátennék, hogy a sisakon a gyalogos fegyvernem, M37-es emblémája látható.
Egy kis kiegészítés sisak fanoknak, különös tekintettel Hunterjager tagtársra ki egy napot sem bírna ki sisakok nézegetése nélkül:
http://postimg.cc/gallery/36h526pqc/