warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Magyar személyes.
2014, június 28 - 13:36 | Zaton
Kedves Tagtársak!
Nagyjából két éve kapott el az első és második világháború felé irányuló gyűjtőszenvedély. Ez alatt az idő alatt, rengeteg tárgy gyűlt össze, hol harctérről, hol pedig rokonoktól. Vegyesen vannak benne oxidálódott töltényhüvleyek, rozsdamart lövedékek.
Ám egy kisebb, elkülönített részt a személyes tárgyak vesznek birtokba, melyek közül van néhány aminek családi vonatkozása van, de olyanok is akadnak, amiket a katona, mindennapjaiban használhatott.
Ezt a személyes tárgyas gyűjteményrészt szeretném bemutatni most a tagtársaknak, néhány képpel.
Galéria, az összes képpel.: http://postimg.cc/gallery/bjabwn7e/a8f89eab/
4.5
Értékelésed: Nincs Átlag: 4.5 (8 szavazat)
Köszönöm a segítséget. Amint lesz RO-55-öm vagy oxálom, megcsinálom.
Szevasz!
De nehogy áztatni merd, különben ahogy Donát is írta, átesel a ló túloldalára!
Kesztyűt húzol (mert csíp), egy tálkába öntesz ki rozsdamarót, majd egy körömkefét belemártasz és azzal átdörzsölöd úgy hogy mindenütt érje, az anyag is meg a kefe is.
Pár percig hagyod állni, majd öblítés víz alatt kefélve, és szárítás. Ezt addig folyamatot addig ismétled míg úgy nem látod hogy neked megfelel.
Az utolsó öblítést semlegesítéssel zárd, jó alaposan bekened folyékony szappannal, majd ezt is leöblíted. Szárítás, végül hajlakk, olaj, szilikonspray, wax, vagy ki mit szeret, használatával elzárod a levegőtől.
Semlegesítésnél előfordulhat hogy beszürkül, ettől nem kell betojni, víz, vagy a fentebb sorolt anyagok eltüntetik.
Pontosan fordítva kellene szerintem! A gyengébb hengerre elkél az RO55, a felületi rozsdához egy híg oxálfürdő lenne a csodatévő! Bár ha óvatsan RO-zod, akkor lehet éppen jó, te tudod....
Rendben, az RO-55 könnyebben beszerezhető. Azzal megcsinálom a sisakot, mert inkább csak vékonyabb rozsda van rajta, néhol még szín is van rajta.A hengert majd inkább oxálozom. A gurtnit hogyan védjem meg az oxálsavtól, valahogy le lehet szedni?
+1 a sóskára.
Oxál az színkímélőbb tapasztalataim szerint. Az RO55-tel könnyebb túlzásba esni.
Egyem meg a szíveteket babbal! :-)
Balázs, ne orrolj rá, mert csak a véleményemre volt kíváncsi.
Zaton, nos én a RO55-re tenném a voksom, bár oxálhoz még nem volt szerencsém.
http://postimg.cc/image/o9lxaf487/
http://postimg.cc/image/ep01me1v3/
http://postimg.cc/image/udj7fyr4h/
Köszönöm
Flexszel! Na jó, lehet hogy van annál jobb is. Kevésszer hangzott még el az oldalon. Oxán sav vagy mi. Nem. Oxigén sav... Nem... Sósav! Nem... Sóskasav! Ezaz! Oxál sav!
Helló!
Egyelőre sajnos még nem... Mivel lenne érdemes?
Szevasz Zaton!
Hogy áll a sisak és a gázhenger, sikerült azóta színt elővarázsolni?
Üdv: István
Értem, akkor a hitelesség kedvéért kicserélem.
A 100-as mindenképp korhűbb lenne, de az meg komoly pénz volt, dédapám két tehenet vett rajta. Bakánál nem volt sűrű vendég.
Persze, kortörténeti adaléknak kiváló, az 500-asnál pedig jóval hitelesebb.
Köszönöm.
A sisaknál szerintem az oxálsav visszahozná a színét. Belül, és egy pár helyen kívül is észrevehető még a festés, szerencsére vékony a rozsda. A hengerre lehet hogy valami durvább lenne jó. A hátulján még pótolni kell a gurtnit, az akasztós résznél és akkor remek lesz. Ezeken az 500 pengősökön kívül van még ,két 100.-as ami '30-as évjáratú.
Szevasz Zaton!
Szépen alakul, az a Mávag (és a gázhenger is) megérdemelne egy kis törődést.
Biztatásképp, ment az ötös!
Üdv: István
Az 500 pengős nem teljesen korhű, 1945. májusi kibocsátás