warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Szürke magyar sisak a Don-Voronyezs térségből
2014, március 10 - 12:43 | easternwarfront
Orosz gyűjtőbarátom jóvoltából került hozzám ez a sisak. A Don-Voronyezs környéki magyar állások feltárása során bukkant elő, a korához képest jó megtartású. MÁVAG62-es, kívülről több árnyalattal átfestve. Az utolsó réteg a térségben jellemzően használt "németes" szürke. Alatta látható, hogy egykor sárga pacákkal is álcázták a sisakot.
http://postimg.cc/image/3zhpyt7wj/ http://postimg.cc/image/752bp0qir/
4.833335
Értékelésed: Nincs Átlag: 4.8 (6 szavazat)
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Original | Bélyegkép | Mikro | Tags: Acélsisakok, alu díszelgők
Köszönöm a válaszod Easternwarfront!
Picit visszakanyarodva Attila kérdésére adott válaszomra, megtámasztanám teóriámat az egyik Tildy sisakom szélkarikájáról készült képpel.
Látható, ahogy a karika körül a vastag réteg kezdi megadni magát, a felületi ellenben patent.
Mert ugye ezek is ecsettel lettek megkomponálva annó, csak hát az oszlatás nem élvezett prioritást. :-)
http://postimg.cc/image/k4zuw301v/
:D akkor üdvözöllek kolléga!
Szintén zenész! :-)
Részben, Szobafestő a szakmám, ezért sokat dolgoztam szóró pisztollyal :)
Anyagsűrűség, fúvókabeállítás, szórási távolság, ködölöd csak avagy homogén réteget képzel, stb stb...
Netán szakmád Neked is? :-)
És ha fújuk a sisakot ? :)
Kérlek! :-)
Igen köszönöm :)
"Én festettem három sisakot is ecsettel, igazad van, ott valóban felgyülemlik a festék.
Hogy mennyire, az az anyagvastagságtól, és felhordást követő oszlatás alaposságán múlik.
Viszont a vastagabban terített festék hamarabb rideggé válik, mint a vékony.
Ez is magyarázhatja akár az észrevételed."
Ebből a lényeg:
Viszont a vastagabban terített festék hamarabb rideggé válik, mint a vékony.
Tehát: A hamarabb rideggé váló bevonat, korábban is veszti el funkciója betöltésére való alkalmasságát.
Ergó, hamarabb is kezdi ki a rozsda, ezért nagyobb mérvű az rozsdásodás.
Így már kerek a történet? :-)
Kedves OR-4! Mi is volt a válaszod a kérdésre? :)
Szívesen! :-)
Kedves Attila! Akkor megkaptad a választ a kérdésedre? Egyébként ha megfigyelitek, kiálló részeken, Szegecs, málhafül, szellőző, élek, ezen területek részei jobban korrodálódtak.
OR-4 értette meg, amit kérdeztem. Köszönöm a választ.
Ez is igaz! :-)
Én értelek, akkor máshogy fogalmazok, mivel kiálló részeket említettem ezért a kérdésre irányuló válasz, hogy a töve-körülötte miért rozsdásabb, a válasz mert kiálló alkatrészekről van szó, ezért körülötte jobban kialakul a korrózió a felületen, mint egy sima felületnél :)
Igen a ringli az kiáll a felület síkjából, a töve az viszont nem. De Attilának erre irányult a kérdése.(Lásd körött=körbe, körülötte)
No, majd Attila eldönti hogy jól értelmeztem-e a kérdést, ha nem, akkor ígérem megkövetlek! :-)
Értelek persze, de igazából most is azt mondom, mivel kiálló alkatrészekről beszélünk a magyarázatom ugyan az! Tovább megyek, mivel kis elemekről-alkatrészekről beszélünk, könnyebben megáll rajta a rozsda, elindul a korrózió, akár rajta, akár körülötte! egyébként semmi ördöngösség nincs a dologban, ez egy tipikus földből kiásott sisak, tipikus ásott jegyekkel.
Szia Gábor!
Idézném Attila kérdését engedelmeddel:
"A béléstartó szegecs és a szellőzőkarika körött miért figyelhető meg jobban a rozsda?"
A körött a kulcsszó!
Üdv: István
Egyértelmű a válsz! A kiálló elemeket-részeket, támadja meg először a rozsda, a festék vastagsága lényegtelen ebben a kérdésben!
Szia Attila!
Én festettem három sisakot is ecsettel, igazad van, ott valóban felgyülemlik a festék.
Hogy mennyire, az az anyagvastagságtól, és felhordást követő oszlatás alaposságán múlik.
Viszont a vastagabban terített festék hamarabb rideggé válik, mint a vékony.
Ez is magyarázhatja akár az észrevételed.
Üdv: István
A béléstartó szegecs és a szellőzőkarika körött miért figyelhető meg jobban a rozsda? No meg a málhafülnél? Aki festett ilyen sisakot ecsettel, az tudja, hogy a málhafüleknél felgyülemlik a festés, itt meg az van nagyon lekopva.
Mielőtt nekem esne az egész vaskalapos szakma, leszögezném, hogy csak kíváncsiságból kérdeztem.
Nem vagyok hive a nagy pucolgatasnak. Egyszeru mechanikus, szappanos tisztitas eleg ha nagyon muszaj hozzanyulni a darabhoz. A feluleti rozsda eltavolitasara a legjobb az oxalsavas kezeles amelyrol boven van informacio az oldalon vagy a neten. Kulonosebb konzervalast en nem hasznalok, igaz altalaban nem asott sisakokkal talalkozok. A szukseges pucolas utan legfeljebb enyhe olajos attorles nekem eleg.
Hangulatos darab!
Hogy szoktad őket tisztítani/konzerválni?
Köszönjük szépen a részletképeket! igen, ennél a sisaknál nincs ha meg lehet, itt minden pontosan beazonosítható, a bal oldal, homlok feletti résznél nagyobb a szennyeződés, ez belül is észlelhető, valószínű a fronttalálat hatása miatt van, véleményem szerint nem egészen a bal oldalán feküdt a sisak a megtalálásakor! Továbbá képekről nézve a bélése benne volt a sisaknak, ezért maradt meg ilyen szépen a belső, tetőrészen a szín, úgy mond megvédte a belsőrészét a sisaknak.
Tovabbi kepek:
http://postimg.cc/image/yeiah9gzn/
http://postimg.cc/image/6uut5obwj/
http://postimg.cc/image/il8qn24oz/
http://postimg.cc/image/7a62yoxtv/
http://postimg.cc/image/yysq67kub/
http://postimg.cc/image/8rrja92kj/
http://postimg.cc/image/axlu4r60z/
http://postimg.cc/image/84smkq5oj/
Massziv, asott allapota ellenere reszletgazdag sisak. Nev ezuttal nincs benne. 5 kulonbozo festes nagy biztonsaggal megszamolhato rajta kivul.
Csak gratulálni tudok!
Egyetértek Schwarzenegger tagtárssal, tényleg sokat mondó sisak.
Remélem az én gyűjteményembe is kerül majd egy. :)
Szia Attila! Köszönöm szépen a válaszod, a képeket kíváncsian várom :) Valóban, az ilyen jellegű sisakoknál már nem szabad háborgatni az alkatrészeket, mert csúnya károkat okoznánk! de így képek alapján nem egy széthulló sisakot látunk , még nagyon konzerválni sem kell, véleményem szerint képek alapján masszív sisak, már nem hullik, korrodálódik!
http://postimg.cc/image/3zhpyt7wj/
Szia Gabor!
Jon a tobbi kep. Csaloka de tenyleg 62-es. A keret es a D gyuruk benne vannak, termeszetesen bontatlan, a korrodalt femreszek miatt csak eroszakkal lehetne szetszedni. Belul is szepen megmaradt a gyari szine. A bal oldalon, felul van egy apro nyilas.
Üdvözöllek kedves Attila! csak gratulálni tudok, nagyon szép, és egyben sokat mondó sisakot láthatunk a képen, hála istennek nagyon sok Keleti frontos sisakot takarítottam már meg, gyűjteményem alapjai is mind Keleti frontos sisakból állnak, itt a németekre gondolok, hihetetlen hangulatot árasztanak ezek a jellegű front sisakok,ahogy a képeket elnézem nagyon szépen egyben maradt a sisak harang, erős, masszív, élvezhetők a színek, egyértelmű a beazonosítás, Horthy liba, és a német szín. egyszóval csak gratulálni tudok. Bár, és nem rosszindulatból a képeket keveslem :) ha kérhetnék még róla képeket megköszönném! A leírás is lehetne több, kicsit úgy érzem futva dobtad fel a sisakot ide az oldalra, de kérlek ne vedd sértésnek a mondataimat. Maga a sisak nagyon ritka, számomra kuriózumnak számít, így több odafigyelést leírást érdemel, szerintem! Érdekesek ezek a képek, én nagyobbnak érzékelem a sisakot mint 62.A sisakot bontatlannak nézem, saját szegecseivel.