Mg rakasz
Üdvözlet Tagtársak!
Ezt a darabot ma délután kaptam ajándékba. Mindig is szerettem volna egyet, meg is volt/van az öröm! :)
Múltjáról nem sokat tudni, csak hogy egy padláson találták.
Erősen kételkedtem benne, hogy a fekete festés eredeti. Kis nitró után viszont meglepődtem, mert a fekete alatt a fém és a rozsda mellett sárgás festék is előbukkant. Ezt nemigen tudom hová tenni. Láttam afrikai rakaszokat, leginkább azokhoz tudnám hasonlítani. De pont hozzám hogy került volna egy olyan?
Az oldalán alul a megszokott Patr. Kast. 41 f MG beütő van, a tetején a fogantyúnál is találtam, de sajnos nem tudom kiolvasni. Évszámot, vagy más beütőt nem találtam.
Kérdéseim:
Lehet-e Afrika Korps-os?
Milyen beütők lehetségesek a fogantyú körül, ki milyeneket látott már?
A tetejében a parafa tömítés eredeti lehet?
Nyitva: http://postimg.cc/image/j1xfg5dhh/
Sárgás foltok kívül és belül a parafával: http://postimg.cc/image/ifr38wa2v/
http://postimg.cc/image/l6ukeivlf/
A fogantyúnál (ebből a szögből "200"-nak mondanám, de elforgatva mégsem annyira): http://postimg.cc/image/w5its60jj/
A válaszokat előre is megköszönöm!
Régebben Balázs tagtárssal csereberéltem egy MG rakaszra. Az szürkére van mázolva,de állítólag nem az volt az eredeti színe.
Az alján kissé le van kopva a festék ott mintha lenne egy kicsit sötétebb szín.
Érdekes ez a DAK-os színkérdés, mert amit én kaptam egy barátomtól(egy rossz állapotú német sisakkal egyetemben, vastelepről)az kívül khaki színűnek tűnik, belül, ahol az időjárás viszontagságai nem tépázták annyira a festést homoksárga(vagy az említett Dunkelgelb?)A fogantyúnál van egy "békegalambos" beütő(WaA6..) , és egy brc 43, illetve a doboz felső felén egy K.
Ezekből lehet következtetni valami pontosabb előéletre?
MÉH-be nem viszek, onnan csak hozok elfele! :D
Vagy a MÉH-telepre... :)
Akkor viszont nem is kell színt keresni. Ahogy hozzád került mehetett volna festésre :-)
Köszi a tanácsokat, lesz még minek utána néznem. Elnézve a tárgyat, egy-két pöttyöt leszámítva nemigen lehet rajt már eredeti, ha lenne bizonyos százalékban, eszemben sem lenne újrafesteni. Sajnos így jártam eddig mindennel. A Horthy sisakot lecsiszolták, legittelték, feketére festették, nem tudtam semmi szít megmenteni. A német gázhengeremmel a gittől eltekintve ugyanígy jártam. Viszont ha megkapják az újat, akkor az nem valami csillogó lötty lesz rajtuk, hanem gondosan választott szín, ami nagyon szépen meg lesz öregítve, meglesz a hatása is! :)
Én személy szerint maradnék egy viszonylag kevés, de eredeti szín mellett. Semmiképp sem festeném újra. Egyébként nem minden sárga Afrika, maradjunk a reálisabb dunkelgelb színnél, amit 1943 után szinte mindenen alkalmaztak az előírásoknak megfelelően.
Jól mondod Balázs, ez pontosan így van.
Kár túl ragozni, de szerintem 30 % eredeti szín is többet ér, mint 100 % utólagos pacsmag, ami csak elrontja a tárgy hangulatát (legtöbb esetben).
Nekem is van egy ilyen rakaszom a padlásunkról csak az zöld színű és gumí tömítése van. A fedelén a következő van [ada 1943] illetve a sasos beütő ami félig olvasható.
Gibárti Tagts.-hoz annyiban csatlakoznék, hogy én is csak gumist láttam eleddig. Ám, ez nem egy ritka dolog, pláne ilyen állapotban, azt teszel vele, mit akarsz.
Eredeti fedél tömítés gumi. A parafa lemezes tömítés már házi barkácsolás.
Akkor már DAK-os színével szeretném újrafesteni! :)
Nem nagyon értek a témához, de szerintem a szokásos "Gelb" sárga színt látjuk, utána a németek áttértek az úgymond szürkéskék színre!
Az a legjobb. Fölösleges görcsölni, hogy az eredeti színt előcsalogasd. Durva csiszolópapírt neki, majd fújd le zöldre.
Köszönöm, azt hiszem ebből újrafestés lesz akkor! :D
A háború végére a maradék felszerelést szórták ki, ami még megmaradt zsákmányanyagtól az afrikás cuccokig az ment a frontra.
Szia! Köszönöm a megjegyzést, nem is bánnám, ha az lenne. :) Amúgy ilyen téren kicsit tudatlan vagyok. Netán őket rendelték ide hozzánk, azért kerültek ide?
Szia!
1944-45-ben nagyon sok DAK felszerelés kerûlt Magyarországra,