39 M TBK
Sziasztok!
Postán érkezett ez a 39m, egy ismert aukciós portálról. Megmondom őszintén, kicsit rajtam is maradt a dolog, ugyanis több licitre számítottam, és teljesen kiment a fejemből. Kíváncsian bontottam ki a készüléket, és ami rögtön megtetszett az a fellelési állapot, semmi nyúlka, semmi piszka. És ahogy gondoltam szépen kezdtek előjönni a pecsétek is:
Kívülről a doboz: http://postimg.cc/image/6r8ystihj/
Dobozon található (piros) pecsét: http://postimg.cc/image/vhdf4g8rp/
Aztán a kinyitást követően sem kellet csalódni(Narancs pecsét, talán a telepből kifolyó anyag megmarta??): http://postimg.cc/image/fnuldluhv/
És végül a kagyló és a pótalkatrészekben sem kell csalódnom: http://postimg.cc/image/e5hfsq87b/ Pecsétek balról jobbra: magyar címer, magyar címer 30.9, korona 42.7, magyar címer 39.10, Az első az átvevő, a szám gondolom az átvétel idejét jelentheti. A végére kérdésem is lenne az urakhoz, miért van az, hogy amennyi tbk volt a kezembe azon annyi féle színű, és méretű, típusú átvevő van. Erre miért volt szükség?? Azt észrevettem, hogy 39-ig címert, 39 után koronát használtak átvevőnek. Üdv:K.
Valóban kevés 41.M. tbk. maradt fenn, amelyen még rajta vannak az eredeti koronás pecsétek. Hansy külföldről visszamentett készüléke valóságos kincsesbánya ezen a téren, valamint az általam is már bemutatott készülék, bár az hazai előkerülés volt és már nem 1945 előtti volt benne a hallgatóbetét. Másrészt van olyan 39.M hallgatóbetétem, amelyről szintén levakarták a koronás pecsétet dacára annak, hogy az nem is volt szem előtt :(
Közben takarítás alkalmával, előjött egy két érdekesség, jól telenyomták ezeket a tbk.kat pecsétekkel, hihetetlen, hogy a háború után a 41m készülékekről mindegyiket levakargatták...
Tok: http://postimg.cc/image/h9zmxx97l/
Kagyló: http://postimg.cc/image/wm5i5maxj/
Ez érdekes, köszönjük szépen! :)
Az a vicc, hogy ez nem vicc. A korabeli hazai távbeszélő berendezéseken eddig jó tucatnyi szabadkőműves szimbólumot véltem felfedezni. MATART (háromszög alakú logó benne a mindentlátó szemet formáló CB.24 hívómű). A társaság vezérigazgatója ismert szabadkőműves volt. Standard Villamossági Rt. (Nap szimbólum különböző formákban, a CB.35 szabvány kézibeszélő hallgatófedelének kiképzése, amelyről levaid tett említést).Ericsson MVRT Budapest: ( az 1919-ben betiltott szabadkőműves mozgalom, a beavatottak által ismert jelképe,(nefelejcs) valamint a Napkoszorú). Eliwest-Priteg ( mindentlátó szem egy csonka piramison körben ismét Napkoszorú).
Húúú vigyázz! :D Jönnek és elvisznek :D
A kagyló hallórészének lyukaiba bele lehet képzelni 1-2 formát. :)
Igen én is csodálkoztam, hogy nem ugrott rá senki. Dobtam egy licitet este nézem a leveleimet és nyertem. Ez a 2. 39m tkb. Az egyiken fehér átvevő van, ezen piros és narancs, akkor volt sárga is, a 41m tbk.n sokkal kicsinyebb és fehér átvevő van, akkor ezeket is cserélték volna???. A kagyló alkatrészein, is megfigyelhető a változatosság, korona, és címer mind-mind megfigyelhető a külön darabokon.(Amúgy az eredeti kagyló egyik alkatrészén 1942es évszám volt megfigyelhető.
Gratulálok kamerad! Pont vasárnap ebédidőben járt le és hát megfeledkeztem róla :( Egyébként örülök, hogy hozzád került és nem hozzám harmadiknak :) Az én 39.M. készülékeim közül az egyiknek sárga címer átvevő van - korai darab, pont úgy ahogy írod - és a másikon pedig már nagyobb méretű vörös korona pecsét, amely korban később gyártást és vagy átvételt jelent.
Ugyanilyen dobozom van, de sajnos üres. :( Előkaparom már és megnézem tüzetesebben. :)