Warning: Table 'roncskut_kut2.roncskutatas_cache_page' doesn't exist
query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM roncskutatas_cache_page WHERE cid = 'https://www.roncskutatas.com/node/14192' in /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc on line 135
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 729
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 730
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 731
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 732 27 M őrbunda | A II. Világháború Hadtörténeti Portálja
warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Sziasztok!
Nemrég találtam, egy képet, gondoltam megvalósítom. A távcsőt nem tudom megmondani milyen azt nem aggattam rá. Kép: http://postimage.org/image/sebd2dwmb/ Üdv:K.
Beküldő: kamerad. Beküldés időpontja: 2014, március 20 - 20:44.
Teljesen fura. Olyan mint ha teljesen lapos lenne, és nagyon fényesnek hat(becsillanás,vaku sztem kilőve). Méretre viszont kb köpenygomb. Holnap elvileg nálam lesz és beszkennelem.
Beküldő: kamerad. Beküldés időpontja: 2014, március 20 - 17:47.
Ezt a képet most bányásztam egy barátom segítségével, egy ismert oldalról, na akkor ezek milyen gombok. Ez biztos, hogy nem Köpenygomb! http://postimg.cc/image/beraevbo9/
Gabi?!?
Beküldő: Ajtony. Beküldés időpontja: 2012, november 30 - 00:09.
Van egy portré (műtermi) fotóm, ahol legénységi állományú prémes gallért visel és szemernyős sapkát. Igazából nem tudom őrbunda-e, a szőrme színe is fehéres-szűrkés, talán privát csináltatott szőrgallért a köpenyéhez? Tény viszont, hogy koronás gombot visel. A kép talán már osztrák területen készülhetett, mert "echte photgraphie" van a hátulján (vagy egy hazai sváb fotós műtermében).
Beküldő: kamerad. Beküldés időpontja: 2012, november 29 - 19:34.
Sziasztok!
Meglepődtem, mégpedig kétszer is. Először a gomb témán, és még mindig nem értem mi a fene lehet akkor a szürke gomb, ugyanis mindenhonnan kerülnek ilyen gombbal elő, másrészt nem gondoltam volna, hogy ilyen diskurzus még kialakulhat ezen az oldalon! Én is köszönöm az utánajárást, és a keresgélést, most is tanultam valamit.Üdv:K.
Beküldő: Hansy. Beküldés időpontja: 2012, november 29 - 17:29.
Nekem az volt a lényeg, hogy eredetileg ezekkel a gombokkal készültek, ugyanis pont ez a körülmény lett itt kétségbe vonva. Azt, hogy utána miket tettek rá másodlagos. Mégegyszer köszönöm ! :-)
Beküldő: HKR. Beküldés időpontja: 2012, november 29 - 17:27.
Szívesen, ideje volt tisztázni.
Én elhiszem, hogy azzal készült, de azt sem tagadhatja senki, hogy több darab is azzal a monarchiás fazonú gombbal került elő, ami szintúgy nem lehet véletlen. A téli óvó paplanruhából is ugye csak a steppelt látható szabályzatban, aztán mégis volt steppeletlen is.
Nem mellesleg az őrbundák felújítására vonatkozó rendelet értelmében valószínűsíthető akár az is, hogy központilag kerültek fel ezen típusú gombok. Ki tudja?
Beküldő: Hansy. Beküldés időpontja: 2012, november 29 - 17:16.
Köszönöm a rendelet megkeresőjének a fáradtságot !!! Nem utolsó sorban azt is, hogy nem üres, fellengzős benyögésekkel, hanem következtetésekkel és tényekkel alátámasztott, szakmai diskurzus alakult ki a végére. " De nem szükséges elhinni", hogy koronás gombokkal készült...
Beküldő: Karcsi. Beküldés időpontja: 2012, november 29 - 13:44.
Legfrissebb:
Most jött a hír a HM levéltárból: Firpo kollégát kicsit kiegészítve, "rendes" köpenygombokkal kellett szerelni az őrbundát...
Este lesz fotó a szabályzatról.
Akkor továbbra is rejtély, hogy miért van mind ezzel a gombbal?!?!
Beküldő: GrófAlmásy. Beküldés időpontja: 2012, november 29 - 10:06.
A Hansy által belinkelt utolsó két képen egyértelműen nem őrbunda látható, hanem köpeny. Látszanak a teljesen más szögben elhelyezkedő, zsebfedővel ellátott zsebek. Illetve az őrbundát nem tudták volna a saját derékszíjjal ennyire szűkíteni, tekintve, hogy hosszúszőrű birkagyapjú bélése van, amit jószerével inkább az első képen látható módon lehetett hordani. Az első kép gombjai viszont nekem is nagyobbnak tűnnek, mint a bádoggombok, és a hóról visszaverődő szórt fényben tényleg inkább a kifényesedett rézgombok csillannak így, nem a festett...
Beküldő: Karcsi. Beküldés időpontja: 2012, november 29 - 09:05.
Én is csak gondolkodok...
Ha ezeken a gombokat lecserélték, és tovább használták, akkor a sima köpenyeken meg miért nem, és azokból miért jön több olyan elő, amin a koronás gombok vannak? (sőt, csak olyan!!!)
Mivel az őrköpeny sokkal(?) ritkább ruházati cikk lehetett, legalábbis képeken is ritkábban látszik, a köpeny meg mindenkinek ki volt osztva, akkor a nagy számok törvénye alapján kellene találnunk olyan köpenyeket is, amin ilyen bádoggomb van, nem?
A képeken szerintem felesleges lamentálni, mert Marci képét leszámítva, ahol tisztán kivehető a Korona, a többi homályos...(szerintem mondjuk éppen bádognak tűnik, de mindegy)
Azt meg csak meg tudja nézni Kamerád, hogy milyen egy cérna...bízzuk rá!
Beküldő: Hansy. Beküldés időpontja: 2012, november 29 - 08:19.
Azt, hogy a cérna ugyan az, ne vedd készpénznek, szemre ezt nem lehet 100 százalékosan eldönteni. A gombok lecserélése annyit szolgálhatott mindössze, hogy eltüntesse egy más ország jelképeit, illetve eltüntessék a korábbi rendszer jelképeit. Ezt követően minek pecsételgetni ? Az én köpenyemben is adonyi pecsét van és 1943-as létrák.
Visszatérve erre a képre: http://s13.postimage.org/xqffxwujr/MAGYARFOT_28.jpg
Továbbra is fenntartom, hogy egy festett, bádog gomb nem " világított " volna a kabát árnyékban lévő odalán, ha csak nem réz...
Beküldő: kamerad. Beküldés időpontja: 2012, november 29 - 06:42.
Csak hangosan gondolkoznék.
Hansy feltételezése szerint kicserélték a gombokat. Akkor azt nem értem, miért szedik le a nyakról is beleértve az összes gombot és varrják vissza ugyan azzal a cérnával mint a többit?? Ha pont a szűkösség miatt kellet tovább használni a kabátot ezt pocsékolásnak, és teljesen fölöslegesnek vélem. Szerintem vagy készültek, ilyen és olyan gombokkal is, vagy ahogy írtátok, a tiszt kicseréltette a gombokat, kihangsúlyozva tiszti mivoltját. Esetleg Hansy, ha tudnál felrakni képet a koronás gomb felvarrásáról az segíthetne. Illetve ennél a koronás gombos köpenynél a találás körülménye kizárja, a mókolást(rgó: más "gyűjtőnél"(értem ezalatt azt aki konyít egy kicsit az egészhez, és hasznot akar húzni belőle) nem volt, aki kicsit feltuningolta??), vagy több ilyen koronás darab is van gyűjteményben? Illetve, azt az előkerülés miatt kizárhatjuk, hogy osztrák kollégák, használták, fordítva is igaz, hogy nem mi magyarok gomboztuk át(erre példák, az ausztriai darabok. Illetve Szerintem, és tényleg csak szerintem, ha átgombozásra volt idő, energia, és pénz. Akkor ezt átvevő pecséttel csak átvettem volna. Ebben csak az van hogy Adony 1943 1943as létra, illetve egy 1944es létra.
Beküldő: Karcsi. Beküldés időpontja: 2012, november 28 - 22:04.
Kamerad eltárs elmondhatná, hogy itthoni-e a darabja, akkor csinálhatnánk kis statisztikát.
Az enyém például nem itthoni, bádoggombos, a varrása nem a hagyományos magyar cérna, hanem mintha madzag lenne.
Találtam még a hagyatékban egy másik képet, egy másik katonáról, mivel ott teljes alakos, egyértelmű, hogy felcsatolható gallér és sima köpeny látható.
Beküldő: TMarci. Beküldés időpontja: 2012, november 28 - 20:27.
Karcsi! Személy szerint én sem vagyok biztos benne, hogy felcsatolható gallér + köpeny, vagy őrbunda, sőt az ottani tagtársak sem bírtak ebben megegyezni. A képet beraktam, de az egyértelmű állásfoglalást kerülném.
Az ilyen őrbundák belseje és gallérja is birka szőrből van?
Köszönöm a választ.
Teljesen fura. Olyan mint ha teljesen lapos lenne, és nagyon fényesnek hat(becsillanás,vaku sztem kilőve). Méretre viszont kb köpenygomb. Holnap elvileg nálam lesz és beszkennelem.
Szia Zsolti ! Én azért nem vennék rá mérget, hogy nem koronás köpenygombok. De az biztos, hogy nem a kis szörkéskék gombok.
Ezt a képet most bányásztam egy barátom segítségével, egy ismert oldalról, na akkor ezek milyen gombok. Ez biztos, hogy nem Köpenygomb!
http://postimg.cc/image/beraevbo9/
Gabi?!?
Kicsit felelevenítve a témát, a legzseniálisabb kép amit őrbundáról láttam. Ezerszer néztem ezt a képet, de csak most tűnt fel a kakukktojás: http://www.erdemrendek-kituntetesek.hu/tartalom/l%C3%A1szl%C3%B3-dezs%C5...
szia Gabi!
Szuper kép, azóta én is arra jutotta, koronás gombok voltak a bundán.Üdv.K.
Már szőrméssapkában a keleti hadszíntéren. Szerintem nem kétséges, hogy milyen gombok vannak az őrbundán.
http://s12.postimg.cc/5wefl9qot/t_lisapka.jpg
Szép összeáűllítás !! Szerintem az eredeti fotón a korai, magyar, zöldes színű téli kesztyű látható, nem a 42M.
http://s2.postimage.org/c29pu8bqh/Kar_csony_009.jpg
http://s2.postimage.org/exmt13fqh/Kar_csony_011.jpg
Ecce:
http://postimage.org/image/j79rt6a7r/
http://postimage.org/image/gz4s3cs3r/
Ajtony ! Akkor mutasd meg légyszi !
Van egy portré (műtermi) fotóm, ahol legénységi állományú prémes gallért visel és szemernyős sapkát. Igazából nem tudom őrbunda-e, a szőrme színe is fehéres-szűrkés, talán privát csináltatott szőrgallért a köpenyéhez? Tény viszont, hogy koronás gombot visel. A kép talán már osztrák területen készülhetett, mert "echte photgraphie" van a hátulján (vagy egy hazai sváb fotós műtermében).
Sziasztok!
Meglepődtem, mégpedig kétszer is. Először a gomb témán, és még mindig nem értem mi a fene lehet akkor a szürke gomb, ugyanis mindenhonnan kerülnek ilyen gombbal elő, másrészt nem gondoltam volna, hogy ilyen diskurzus még kialakulhat ezen az oldalon! Én is köszönöm az utánajárást, és a keresgélést, most is tanultam valamit.Üdv:K.
Üdv!
A viselésről még nem találtam, csak a készítésről szóló filmhíradót.1.30-tól van benne.
http://filmhiradok.nava.hu/watch.php?id=4826
Laci
Nekem az volt a lényeg, hogy eredetileg ezekkel a gombokkal készültek, ugyanis pont ez a körülmény lett itt kétségbe vonva. Azt, hogy utána miket tettek rá másodlagos. Mégegyszer köszönöm ! :-)
Szívesen, ideje volt tisztázni.
Én elhiszem, hogy azzal készült, de azt sem tagadhatja senki, hogy több darab is azzal a monarchiás fazonú gombbal került elő, ami szintúgy nem lehet véletlen. A téli óvó paplanruhából is ugye csak a steppelt látható szabályzatban, aztán mégis volt steppeletlen is.
Nem mellesleg az őrbundák felújítására vonatkozó rendelet értelmében valószínűsíthető akár az is, hogy központilag kerültek fel ezen típusú gombok. Ki tudja?
Köszönöm a rendelet megkeresőjének a fáradtságot !!! Nem utolsó sorban azt is, hogy nem üres, fellengzős benyögésekkel, hanem következtetésekkel és tényekkel alátámasztott, szakmai diskurzus alakult ki a végére. " De nem szükséges elhinni", hogy koronás gombokkal készült...
Hansy
Márpedig akkor meg kéne fejteni, hogy mégis mitől amolyan gombos a 90%...
Azt legalábbis igazolja, hogy rendszeresítve azokkal lett.
S összevetésként ilyen a Rákosi:
http://medals.extra.hu/modules/myalbum/photo.php?lid=3130
Hát, azt hiszem, "márpedig" ez tisztázza a gombkérdést! :)
http://postimage.org/image/hyjjvn8ob/
Másként nem engedi beilleszteni.
Legfrissebb:
Most jött a hír a HM levéltárból: Firpo kollégát kicsit kiegészítve, "rendes" köpenygombokkal kellett szerelni az őrbundát...
Este lesz fotó a szabályzatról.
Akkor továbbra is rejtély, hogy miért van mind ezzel a gombbal?!?!
A Hansy által belinkelt utolsó két képen egyértelműen nem őrbunda látható, hanem köpeny. Látszanak a teljesen más szögben elhelyezkedő, zsebfedővel ellátott zsebek. Illetve az őrbundát nem tudták volna a saját derékszíjjal ennyire szűkíteni, tekintve, hogy hosszúszőrű birkagyapjú bélése van, amit jószerével inkább az első képen látható módon lehetett hordani. Az első kép gombjai viszont nekem is nagyobbnak tűnnek, mint a bádoggombok, és a hóról visszaverődő szórt fényben tényleg inkább a kifényesedett rézgombok csillannak így, nem a festett...
Én is csak gondolkodok...
Ha ezeken a gombokat lecserélték, és tovább használták, akkor a sima köpenyeken meg miért nem, és azokból miért jön több olyan elő, amin a koronás gombok vannak? (sőt, csak olyan!!!)
Mivel az őrköpeny sokkal(?) ritkább ruházati cikk lehetett, legalábbis képeken is ritkábban látszik, a köpeny meg mindenkinek ki volt osztva, akkor a nagy számok törvénye alapján kellene találnunk olyan köpenyeket is, amin ilyen bádoggomb van, nem?
A képeken szerintem felesleges lamentálni, mert Marci képét leszámítva, ahol tisztán kivehető a Korona, a többi homályos...(szerintem mondjuk éppen bádognak tűnik, de mindegy)
Azt meg csak meg tudja nézni Kamerád, hogy milyen egy cérna...bízzuk rá!
Azt, hogy a cérna ugyan az, ne vedd készpénznek, szemre ezt nem lehet 100 százalékosan eldönteni. A gombok lecserélése annyit szolgálhatott mindössze, hogy eltüntesse egy más ország jelképeit, illetve eltüntessék a korábbi rendszer jelképeit. Ezt követően minek pecsételgetni ? Az én köpenyemben is adonyi pecsét van és 1943-as létrák.
Visszatérve erre a képre:
http://s13.postimage.org/xqffxwujr/MAGYARFOT_28.jpg
Továbbra is fenntartom, hogy egy festett, bádog gomb nem " világított " volna a kabát árnyékban lévő odalán, ha csak nem réz...
Csak hangosan gondolkoznék.
Hansy feltételezése szerint kicserélték a gombokat. Akkor azt nem értem, miért szedik le a nyakról is beleértve az összes gombot és varrják vissza ugyan azzal a cérnával mint a többit?? Ha pont a szűkösség miatt kellet tovább használni a kabátot ezt pocsékolásnak, és teljesen fölöslegesnek vélem. Szerintem vagy készültek, ilyen és olyan gombokkal is, vagy ahogy írtátok, a tiszt kicseréltette a gombokat, kihangsúlyozva tiszti mivoltját. Esetleg Hansy, ha tudnál felrakni képet a koronás gomb felvarrásáról az segíthetne. Illetve ennél a koronás gombos köpenynél a találás körülménye kizárja, a mókolást(rgó: más "gyűjtőnél"(értem ezalatt azt aki konyít egy kicsit az egészhez, és hasznot akar húzni belőle) nem volt, aki kicsit feltuningolta??), vagy több ilyen koronás darab is van gyűjteményben? Illetve, azt az előkerülés miatt kizárhatjuk, hogy osztrák kollégák, használták, fordítva is igaz, hogy nem mi magyarok gomboztuk át(erre példák, az ausztriai darabok. Illetve Szerintem, és tényleg csak szerintem, ha átgombozásra volt idő, energia, és pénz. Akkor ezt átvevő pecséttel csak átvettem volna. Ebben csak az van hogy Adony 1943 1943as létra, illetve egy 1944es létra.
Hazai találás, és a gombok nálam se megszokott cérnával, hanem egy kicsit élénkebb zöldebb, és erősebb Anyagúnak vélem, de az biztos, hogy az összes gomb ezzel a cérnával van varrva. http://postimage.org/image/qkpj0lm8z/
http://postimage.org/image/dxdco927x/
Kamerad eltárs elmondhatná, hogy itthoni-e a darabja, akkor csinálhatnánk kis statisztikát.
Az enyém például nem itthoni, bádoggombos, a varrása nem a hagyományos magyar cérna, hanem mintha madzag lenne.
Kicsit magam ellen érvelve, újra átnézve a képemet, ezek a zavaró tényezők: http://postimage.org/image/s76ikq1nr/
Találtam még a hagyatékban egy másik képet, egy másik katonáról, mivel ott teljes alakos, egyértelmű, hogy felcsatolható gallér és sima köpeny látható.
Karcsi! Személy szerint én sem vagyok biztos benne, hogy felcsatolható gallér + köpeny, vagy őrbunda, sőt az ottani tagtársak sem bírtak ebben megegyezni. A képet beraktam, de az egyértelmű állásfoglalást kerülném.