Warning: Table 'roncskut_kut2.roncskutatas_cache_page' doesn't exist
query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM roncskutatas_cache_page WHERE cid = 'https://www.roncskutatas.com/node/11875' in /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc on line 135
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 729
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 730
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 731
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 732 T-55 hókarom | A II. Világháború Hadtörténeti Portálja
warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Beküldő: König. Beküldés időpontja: 2011, október 21 - 20:56.
Kedves Kispajtás!
A pontos megfejtés, képekkel alátámasztva alant olvasható. Kérek mindenkit, hogy mielőtt hozzászól valamihez, előtte olvassa el a hozzászólásokat a kép alatt!
Beküldő: kispajtás. Beküldés időpontja: 2011, október 21 - 11:58.
Beküldő:kispajtás. Beküldés ideje:2011.10.21.12,45.
Kedves byga.
A hókarom /jégsarkantyú/az első ránézésre hasonlit a T-34 hk jégsar-
kanytyújára de mégsem az mert ez két csavarral rögzithető.
Üdv:kispajtás.
Beküldő: ferenczy. Beküldés időpontja: 2011, október 15 - 18:47.
Szia!
Hála Isten a Don-kanyarban nem voltam, de a Bakonyban meg Nógrádon igen. Ott is k. hideg volt. Csak az 55-ről tudok pár dolgot mivel azt vezettem. Hogy ne indítsunk hidegen volt egy előmelegítő ( olajkályha )ami a vizet melegítette, nem minket, vagyis minket is mert kézzel kellet tekergetni. Igaz ment akksiról is csak akkor nem bírta el az indítómotort! A vezető mögött a forgózsámoly mellet gázpalack formájú, nagyságú, az előmelegítő. A haspáncélon 80-100 mm kis ajtó mely a küzdőtérből nyitható távozott a melegítőből a láng és a gázok.60C fokra kellet felmelegíteni a vizet olajat, csak azután lehetett indítani, kb fél órás tekergetés.
Beküldő: csokis. Beküldés időpontja: 2011, október 15 - 16:12.
Basszus...Aztán mínusz 20-25 fokban éjszaka a Don-kanyarban? Gondolom éjszaka ketyegtették a mocit, mert reggel nem lehetett egyszerű 23.000 köbcentit bikázgatni dermedt olajjal, sz@rrá fagyott aksival.Oda már nem volt elég egy Tesco-s bika kábel benne a 25mm szállal...
Beküldő: ferenczy. Beküldés időpontja: 2011, október 13 - 21:32.
Jenci
Az a ventilátor (válaszfal ventilátor) a lövegből kijövő gázokat vezette el tehát pont fordítva dolgozott, nem be, kifele nyomta a levegőt! A Vezető működtette kézi kapcsolóval.
Beküldő: ferenczy. Beküldés időpontja: 2011, október 13 - 21:22.
Sziasztok!
Hát nem volt fűtés benne!! A Bakonyban olyan hideg volt mikor háborúztunk, hogy ráköptem a periszkópra azonnal odafagyott. Mögöttem égett a benzinlámpa, az próbált melegíteni, nem sok sikerrel. Nagyon beöltöztem molinó, kék melegítő, fagatya, zöld gyakorló, és rá a fekete, kaptunk posztócsizmát, csuklyát, bundás kesztyűt, fejvédőt. Úgy néztem ki mint a Michelin baba!:-) Nem is lett volna gond, csak amikor wc-re mentem az erdőbe le kellett vetkőzni, mert nem hajlott térden a lábam, tele volt a bokor ráaggatott ruhákkal:-)
Beküldő: Jenci. Beküldés időpontja: 2011, október 13 - 20:41.
Pontosan már nem emlékszem de nem volt olyan hideg de azért vigyázni kellett ne érj puszta kézzel a fémrészekhez ha kinn mínusz sok fok volt:)azt hiszem a motortér felől volt egy ventilátor ami a motor hőjét húzta be a küzdőtérbe.
Beküldő: csokis. Beküldés időpontja: 2011, október 13 - 20:05.
Ezekben a masinákban már volt fűtés? Egyáltalán, mikortól kezdték használni a fűtést a tankokban? Soha nem értettem, hogyan bírták ki a mínusz ezer fokos hideget a kezelők?
Borzasztó lehet egy jégdobozban kuporogni harc közben.
Beküldő: ferenczy. Beküldés időpontja: 2011, október 13 - 08:11.
Szia!
Bocsáss meg, nem haza akartam hozni a vekkert, csak szerettem, szeretem technikát, meg azt is ha minden a helyén van. Olyan csúnya volt az a luksi a műszerfalon.:-) Igyekeztem mindet rendben tartani, hisz más dolgom nem igazán volt, és az idő is gyorsabban ment, így óra nélkül is.
Beküldő: csokis. Beküldés időpontja: 2011, október 13 - 07:49.
"Próbálkoztam az ezredírnoknál, de nem merte ellopni"...:) :) :)
Látom Te leszel aki kompletten felkészült a III. világháborúra, csak lekési, mert nem tudja mennyi az idő. Mindenesetre el tudlak képzelni, hogy a konyhában üldögélsz egy hokedlin, egy teljesen összerakott (csencselt :) harckocsi mellett, és mélységesen elkeseredve, lelkileg összetörve, csüggedten bámulod az óra helyen fityegő kábeleket...:):):)
Beküldő: ferenczy. Beküldés időpontja: 2011, október 12 - 20:18.
Sajnos nem tudom megnézni, mert leven tiltva!
Valószínű igen, ment 24Volttal is, a tetejét kellett tekerni úgy lehetett felhúzni. Próbálkoztam az ezredírnoknál, de nem merte ellopni, így óra nélkül maradtam:-) Megvolt a PC21, mindent megszereztem 2 antenna, akkumulátor mögött az ételhordó, ( egyedül nekem volt az ezredben), de az órát nem sikerült.
Üdv Ferenczy
Beküldő: ferenczy. Beküldés időpontja: 2011, október 12 - 19:26.
Szia!
Én viszont már arra nem emlékszem, hogy az önindítónak volt külön gombja vagy kapcsolója, pedig beindítottam egy párszor. Jobb oldalon a műszerfalon volt egy szárnyas kapcsoló, három állással, mzm, önindító, levegő, ha elengedted vissza ment alapállásba. Viszont a levegő kézi üzemeltetésére emlékszem. A palackok után volt egy alu. henger gumival bevonva, ez a mágnesszelep, egy pici pöcök kiállt belőle felfele, ha előre nyomtad nyitotta a levegő útját, ami rásegített az önindítóra. http://postimage.org/image/1ztn1xflw/
Üdv:Jani
Ui.Órát egyetlen-egyet láttam az ezredparancsnoki irodában, a többit mind kilopták! Nagyon tuti volt, felhúztad, és nyolc napig ment! Hát sajnos nem tudtam szerezni, pedig rajta voltam nagyon. Összejártam az összes hk.t, de egyben sem volt!
Beküldő: Bandika87. Beküldés időpontja: 2011, október 11 - 21:23.
Sziasztok.
Még új vagyok regisztrálva a lapon,de régóta olvasom az oldalt.
Csak azért bátorkodtam írni,mert 2 hete,hogy otthagytam a sereget,és elég sok hasonló dolgot találtam a "mai" t72 indítási dolgai között és az itt leírt dolgok között.
T72-38800 cm3 v12 (800le) 41 tonna
személyzet 3fő:Hjmű vezető,parancsnok,irányzó
indítási módok:elektromos,levegővel,vagy kombinált
Indítási Folyamat:áramkör rá,Mzm szivattyú,Bsc,Kézigáz beállít,majd légravasz amivel ráengeded a sűrített levegőt az indító motorra.
Beküldő: Jenci. Beküldés időpontja: 2011, október 11 - 19:26.
Szia!
Emlékeim szerint az T-55AM gépeinken az mzm kapcsolója az önindító és a levegő szelep 3 különböző kacsoló volt.A sorrend itt is ugyanaz volt:testkapcsoló,mzm,duda és egyszerre a levegőt és az önindítót majd kézi gázzal alapjáratot állítani.De hókarmokra nem emlékszem hogy lett volna a gépen,igaz soha nem is került szóba mi meg nem kerestük.
üdv jenci
Beküldő: ferenczy. Beküldés időpontja: 2011, október 11 - 10:15.
Naftalin.
Tudod, ki a nagy hóból, be a zöld kukoricásba:-)
Azért furikáztam, mert tolólapos volt gépem. Építkezés volt a laktanyába, bontottam, fákat húztam ki meg tologattam a sittet. Ja meg hóriadós voltam, akkor meg a havat toltam.
Beküldő: ferenczy. Beküldés időpontja: 2011, október 11 - 09:43.
Szia!
Igen, indul sűrített levegővel is, legalább is az T55-ös. Indol akksival, illetve vegyesen is, levegő-elektromos. A vezető bal vállánál van 2db palack kb. poroltó nagyságú 3-5liter, 100-150bár levegő nyomással, amit egy három lépcsős kompresszor termel, a hajtást a motortól egy átmérő 10-es tengelyen kapja. Mikor indítunk, a lefele mozgó dugattyúkra fejt ki hatást a levegő, felfelé mozgóknál sűrít és indul a motor. 4db 12v akksi van benne kb. 80kiló ami úgy van kötve hogy 24voltot legyen. Általában vegyesen indítottunk. Folyamata: A legelső áram alá helyezni a gépet, hogy lehessen rádiózni, levegő palackokat kinyitni. A motort indíts parancsot kaphatom a hk.parancsnoktól, illetve kintről zászló vagy karjelzéssel. Motor indítása: MZM szivattyú (elektromosan működő olajszivattyú, hogy ne induljon szárazon a motor)a olajnyomás műszert figyelve 6-8bár a kapcsoló továbbforgatásával indul az önindító, illetve nyílik a mágnesszelep ami engedi a levegőt a dugattyúkhoz. Ha szerencséd van indul a motor:-) Ha érdekel még valami, és tudom, nagyon szívesen megírom!
Beküldő: König. Beküldés időpontja: 2011, október 10 - 19:58.
Kösz az infót!
Nekem az a gyanús, hogy ezeken az 55-ösökön, amin jól láthatóan fent vannak a hókarmok, azokon még az 55-ös lánctalpszemei vannak fent "tartalék lánctalpként", illetve már csak dísznek, hiszen lent már 72-es talp fut...
Beküldő: ferenczy. Beküldés időpontja: 2011, október 10 - 18:51.
Bocsánat hogy én is beleszólok, a seregben egy ilyen vasat vezettem. Úgy emlékszem a hátsó ládákban volt tíz-tíz darab, minden kilencedik láncszembe kellet szerelni. Hála a Jó Istennek nem kellett felszerelnem soha! Nekem is 72-es láncom volt, de a sarkantyú ugyan olyan volt mint az 55-é. Vagy csak a láncot cserélték, és a láda maradt, vagy jó a 72-hez is. http://postimage.org/image/1e3m4gl6s/
Beküldő: König. Beküldés időpontja: 2011, október 10 - 12:31.
Jól látod, tényleg ott van!
Szerintem azért nincs a többin ott, mert itthon "felújításként" átszerelték az 55-ösökre a 72-esek lánctalpát, és így az 55-ösök hókarma sem kellett már rájuk, így azt eltávolították.
Valamelyik 56-os ünnepségen is volt egy világoszöld 55-ös a hókarmokkal, de az is 72-es talpon.
Nem tudni, hogy mennyi harckocsit láttak el hókarmokkal, a T-34-eseken is inkább nem látni, pedig volt bőven.
Beküldő: König. Beküldés időpontja: 2011, október 9 - 09:54.
A T-54, T-55, T-62 ugyanazon a lánctalpon futott, tehát mindegyikre jó lehet a hókarom is.
Ez a fotó egy lengyel T-55-ösön készült (jobb első szegmens), de láttam ugyanezt a jégkarom-tartót magyar 55-ösön bal oldalon legelől a sárhányón is.
Kedves Kispajtás!
A pontos megfejtés, képekkel alátámasztva alant olvasható. Kérek mindenkit, hogy mielőtt hozzászól valamihez, előtte olvassa el a hozzászólásokat a kép alatt!
Köszönettel:
König
Beküldő:kispajtás. Beküldés ideje:2011.10.21.12,45.
Kedves byga.
A hókarom /jégsarkantyú/az első ránézésre hasonlit a T-34 hk jégsar-
kanytyújára de mégsem az mert ez két csavarral rögzithető.
Üdv:kispajtás.
Viszont nyáron jó meleg volt benne!:-)
Üdv: Ferenczy
igen lehet már rég volt lehet rosszul emlékszem persze mi is be voltunk öltözve rendesen.
Szia!
Hála Isten a Don-kanyarban nem voltam, de a Bakonyban meg Nógrádon igen. Ott is k. hideg volt. Csak az 55-ről tudok pár dolgot mivel azt vezettem. Hogy ne indítsunk hidegen volt egy előmelegítő ( olajkályha )ami a vizet melegítette, nem minket, vagyis minket is mert kézzel kellet tekergetni. Igaz ment akksiról is csak akkor nem bírta el az indítómotort! A vezető mögött a forgózsámoly mellet gázpalack formájú, nagyságú, az előmelegítő. A haspáncélon 80-100 mm kis ajtó mely a küzdőtérből nyitható távozott a melegítőből a láng és a gázok.60C fokra kellet felmelegíteni a vizet olajat, csak azután lehetett indítani, kb fél órás tekergetés.
Basszus...Aztán mínusz 20-25 fokban éjszaka a Don-kanyarban? Gondolom éjszaka ketyegtették a mocit, mert reggel nem lehetett egyszerű 23.000 köbcentit bikázgatni dermedt olajjal, sz@rrá fagyott aksival.Oda már nem volt elég egy Tesco-s bika kábel benne a 25mm szállal...
Jenci
Az a ventilátor (válaszfal ventilátor) a lövegből kijövő gázokat vezette el tehát pont fordítva dolgozott, nem be, kifele nyomta a levegőt! A Vezető működtette kézi kapcsolóval.
Sziasztok!
Hát nem volt fűtés benne!! A Bakonyban olyan hideg volt mikor háborúztunk, hogy ráköptem a periszkópra azonnal odafagyott. Mögöttem égett a benzinlámpa, az próbált melegíteni, nem sok sikerrel. Nagyon beöltöztem molinó, kék melegítő, fagatya, zöld gyakorló, és rá a fekete, kaptunk posztócsizmát, csuklyát, bundás kesztyűt, fejvédőt. Úgy néztem ki mint a Michelin baba!:-) Nem is lett volna gond, csak amikor wc-re mentem az erdőbe le kellett vetkőzni, mert nem hajlott térden a lábam, tele volt a bokor ráaggatott ruhákkal:-)
Üdv:Ferenczy
Pontosan már nem emlékszem de nem volt olyan hideg de azért vigyázni kellett ne érj puszta kézzel a fémrészekhez ha kinn mínusz sok fok volt:)azt hiszem a motortér felől volt egy ventilátor ami a motor hőjét húzta be a küzdőtérbe.
T-34/85 be már volt ha jól tudom.De hát kell e jobb fűtés mint egy tigris 88asa? :D
Fűtött a motor. Nem fáztak ők hidd el...
Ezekben a masinákban már volt fűtés? Egyáltalán, mikortól kezdték használni a fűtést a tankokban? Soha nem értettem, hogyan bírták ki a mínusz ezer fokos hideget a kezelők?
Borzasztó lehet egy jégdobozban kuporogni harc közben.
Szia!
Bocsáss meg, nem haza akartam hozni a vekkert, csak szerettem, szeretem technikát, meg azt is ha minden a helyén van. Olyan csúnya volt az a luksi a műszerfalon.:-) Igyekeztem mindet rendben tartani, hisz más dolgom nem igazán volt, és az idő is gyorsabban ment, így óra nélkül is.
Üdv: Ferenczy
"Próbálkoztam az ezredírnoknál, de nem merte ellopni"...:) :) :)
Látom Te leszel aki kompletten felkészült a III. világháborúra, csak lekési, mert nem tudja mennyi az idő. Mindenesetre el tudlak képzelni, hogy a konyhában üldögélsz egy hokedlin, egy teljesen összerakott (csencselt :) harckocsi mellett, és mélységesen elkeseredve, lelkileg összetörve, csüggedten bámulod az óra helyen fityegő kábeleket...:):):)
Sajnos nem tudom megnézni, mert leven tiltva!
Valószínű igen, ment 24Volttal is, a tetejét kellett tekerni úgy lehetett felhúzni. Próbálkoztam az ezredírnoknál, de nem merte ellopni, így óra nélkül maradtam:-) Megvolt a PC21, mindent megszereztem 2 antenna, akkumulátor mögött az ételhordó, ( egyedül nekem volt az ezredben), de az órát nem sikerült.
Üdv Ferenczy
Ilyesmi órára gondolsz?
http://images.cloud.worthpoint.com/wpimages/images/images1/1/0709/28/1_b...
Hála istennek nekem sikerült egyet beszereznem. Éjjel zöld színnel foszforeszkál és valóban a felhúzás után megy több mint egy hétig.
Szia!
Én viszont már arra nem emlékszem, hogy az önindítónak volt külön gombja vagy kapcsolója, pedig beindítottam egy párszor. Jobb oldalon a műszerfalon volt egy szárnyas kapcsoló, három állással, mzm, önindító, levegő, ha elengedted vissza ment alapállásba. Viszont a levegő kézi üzemeltetésére emlékszem. A palackok után volt egy alu. henger gumival bevonva, ez a mágnesszelep, egy pici pöcök kiállt belőle felfele, ha előre nyomtad nyitotta a levegő útját, ami rásegített az önindítóra.
http://postimage.org/image/1ztn1xflw/
Üdv:Jani
Ui.Órát egyetlen-egyet láttam az ezredparancsnoki irodában, a többit mind kilopták! Nagyon tuti volt, felhúztad, és nyolc napig ment! Hát sajnos nem tudtam szerezni, pedig rajta voltam nagyon. Összejártam az összes hk.t, de egyben sem volt!
Sziasztok.
Még új vagyok regisztrálva a lapon,de régóta olvasom az oldalt.
Csak azért bátorkodtam írni,mert 2 hete,hogy otthagytam a sereget,és elég sok hasonló dolgot találtam a "mai" t72 indítási dolgai között és az itt leírt dolgok között.
T72-38800 cm3 v12 (800le) 41 tonna
személyzet 3fő:Hjmű vezető,parancsnok,irányzó
indítási módok:elektromos,levegővel,vagy kombinált
Indítási Folyamat:áramkör rá,Mzm szivattyú,Bsc,Kézigáz beállít,majd légravasz amivel ráengeded a sűrített levegőt az indító motorra.
Szia!
Emlékeim szerint az T-55AM gépeinken az mzm kapcsolója az önindító és a levegő szelep 3 különböző kacsoló volt.A sorrend itt is ugyanaz volt:testkapcsoló,mzm,duda és egyszerre a levegőt és az önindítót majd kézi gázzal alapjáratot állítani.De hókarmokra nem emlékszem hogy lett volna a gépen,igaz soha nem is került szóba mi meg nem kerestük.
üdv jenci
Értem!
Csak első olvasásra nagyon soknak tűnt a 300 óra vezetés.
Naftalin.
Tudod, ki a nagy hóból, be a zöld kukoricásba:-)
Azért furikáztam, mert tolólapos volt gépem. Építkezés volt a laktanyába, bontottam, fákat húztam ki meg tologattam a sittet. Ja meg hóriadós voltam, akkor meg a havat toltam.
Üdv:Jani
Szia!
Igen, indul sűrített levegővel is, legalább is az T55-ös. Indol akksival, illetve vegyesen is, levegő-elektromos. A vezető bal vállánál van 2db palack kb. poroltó nagyságú 3-5liter, 100-150bár levegő nyomással, amit egy három lépcsős kompresszor termel, a hajtást a motortól egy átmérő 10-es tengelyen kapja. Mikor indítunk, a lefele mozgó dugattyúkra fejt ki hatást a levegő, felfelé mozgóknál sűrít és indul a motor. 4db 12v akksi van benne kb. 80kiló ami úgy van kötve hogy 24voltot legyen. Általában vegyesen indítottunk. Folyamata: A legelső áram alá helyezni a gépet, hogy lehessen rádiózni, levegő palackokat kinyitni. A motort indíts parancsot kaphatom a hk.parancsnoktól, illetve kintről zászló vagy karjelzéssel. Motor indítása: MZM szivattyú (elektromosan működő olajszivattyú, hogy ne induljon szárazon a motor)a olajnyomás műszert figyelve 6-8bár a kapcsoló továbbforgatásával indul az önindító, illetve nyílik a mágnesszelep ami engedi a levegőt a dugattyúkhoz. Ha szerencséd van indul a motor:-) Ha érdekel még valami, és tudom, nagyon szívesen megírom!
Üdv:Ferenczy
Végre van saját tankosunk is.
Bocsi de ez jutott az eszembe:
http://aawake.blogspot.com/2006/10/akku-nlkl-is-indul-t-34-es.html
http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/az-elkotott-tank-tortenete-20782
Tényleg indul levegővel is?
Mit furikáztatok 300 órányit harckocsin? :D
Kösz az infót!
Nekem az a gyanús, hogy ezeken az 55-ösökön, amin jól láthatóan fent vannak a hókarmok, azokon még az 55-ös lánctalpszemei vannak fent "tartalék lánctalpként", illetve már csak dísznek, hiszen lent már 72-es talp fut...
Bocsánat hogy én is beleszólok, a seregben egy ilyen vasat vezettem. Úgy emlékszem a hátsó ládákban volt tíz-tíz darab, minden kilencedik láncszembe kellet szerelni. Hála a Jó Istennek nem kellett felszerelnem soha! Nekem is 72-es láncom volt, de a sarkantyú ugyan olyan volt mint az 55-é. Vagy csak a láncot cserélték, és a láda maradt, vagy jó a 72-hez is.
http://postimage.org/image/1e3m4gl6s/
Üdv:Ferenczy
Jól látod, tényleg ott van!
Szerintem azért nincs a többin ott, mert itthon "felújításként" átszerelték az 55-ösökre a 72-esek lánctalpát, és így az 55-ösök hókarma sem kellett már rájuk, így azt eltávolították.
Valamelyik 56-os ünnepségen is volt egy világoszöld 55-ös a hókarmokkal, de az is 72-es talpon.
Nem tudni, hogy mennyi harckocsit láttak el hókarmokkal, a T-34-eseken is inkább nem látni, pedig volt bőven.
Üdv:
König
A Zamárdiban lévő gépen van a bal első sárvédőn, ha jól tudom. Más hazai gépeken nem látom ott.
http://mhrfweb.makett.org/MHRF/index.php?option=com_phocagallery&view=ca...
Erre azt írják hogy valami keverék gépezet, nem lehet hogy csak a műszaki mentőkhöz járt alapból?
köszi
g
Azt hittem máshol készült a kép, a Terror Házában lévő 54-es. Aztán beugrott, hogy az valami folyadékban áll nem macskakövön.
A T-54, T-55, T-62 ugyanazon a lánctalpon futott, tehát mindegyikre jó lehet a hókarom is.
Ez a fotó egy lengyel T-55-ösön készült (jobb első szegmens), de láttam ugyanezt a jégkarom-tartót magyar 55-ösön bal oldalon legelől a sárhányón is.