warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Mannlicher lőszerhüvely, 8x56R, másodrendű.
2011, február 2 - 18:05 | Tűzhenger
"A hüvelyeken speciális jelzéseket is találhatunk. Pont alakú beütéssel jelzik az újratöltött használt hüvelyeket, de találkozhatunk a másodrendű használhatóságot jelölő rovátkolt háromszög alakú jellel is, utóbbiakkal főleg az oktató- és vaktöltényeken. A két jelzés együtt is előfordul."
A képen látható hüvely robbanóanyagot nem tartalmaz, hatástalan.
A fotót a képgaléria "kézifegyver lőszerek hüvelyfenék jelzései" almappájának első, alapító képének szánjuk. Célunk a szemléltetés, nem pedig államellenes összeesküvés szervezése... A hüvely nincs a képtulajdonos birtokában.
0
Értékelésed: Nincs
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Bélyegkép | Mikro | Tags: Kézifegyver lőszerek hüvelyfenék jelzései
Nem élesnek, hanem lőszerelemnek minősül, és úgy van ahogy Tűzhenger kolléga mondja, a hatástalanítás egyik módja az olaj.
Tőlünk kicsit nyugatabbra nem fúrkálnak meg ütögetnek szeggel, hanem a lőpor eltávolítás után, a lövedék visszaerősítése előtt egy golyót raknak a hüvelybe, ez jelzi hogy abban már nincs lőpor (csörög), a csappantyút pedig olajjal hatástalanítják, így meg tudják őrizni a lőszer eredeti kinézetét, és a törvényességet egyszerre.
Ne kötözködj, Predator!
Majd én kötözködöm: "azon sem volt pont a fenékbélyeg közepén," mármint ütőszeg nyom a csappanytyú közepén, akartad írni.
A csappantyúban feltehetőleg leolajozott, működésképtelen egykori gyúanyag van, mely már nem minősül (államrendre) veszélyes robbanóanyagnak.
A kép információ hordozó tartalma sokkal fontosabb itt az Oldalon, mintsem az ütőszeg nyomán (vagy nem nyomán) rugózni.
Nem akarok kötözködni, de úgy tudom, ha nincs egy hüvely elsütve, akkor az élesnek minősül. Gyakorló hüvelyeknél hogy van ez? Régebben találtam egy hasonló gyakorló Mannlicher hüvelyt(háromszög jelzéssel) és azon sem volt pont a fenékbélyeg közepén, ezért megszabadultam tőle. Köszönöm a választ!
Olyanokat is találtam ma. :) Az egyik 1899-es és újra lett használva. De a pont a 2. világháború előtt, vagy során került rá, nem a dátumozáskor. Viszont a gyártójelzések nagyjából maradtak. Weiss-Manfréd változott, azt tudom.
Múltkor láttam olyan első világháborús Mannlicher töltényhüvelyt amin pont beütés volt. Már akkor is ugyanezeket a jelzéseket használták rajtuk?
Pont ma találtam egy ilyen hüvelyt, mint ami a képen van, csak 36-os évszámmal. De csatahelyszínen jött elő.
Ja igen, jobb oldali, csak elírtam. Szerintem az festés. :-)
Rudi, ahányszor nézem nem látom a bal oldali csappantyúfészekben semmiféle zöldet--szerintem a jobb oldaliban van a zöld, de az is inkább oxidációs patina.....??? Talán most (több hónap távlatából és az esetleges th-k tisztitás után??) látszik, hogy festés vagy patina....???
A csappantyúfészekben látszódik még a zöld festés nyoma.
http://militiahungarorum.extra.hu/1920_f_k_gu_gl_31.html
Köszönöm!
Azt honnan lehet tudni, hogy fényjelzős?
Üdv: Ferenczy
Mindegy. Viszont a jobb oldali hüvelyedbe acélmagvas-fényjelző lövedék volt.
Az hogy a háromszög hová került van-e jelentősége, vagy véletlen szerű ?
http://postimage.org/image/k3amimfc9/
Üdv: Ferenczy
Bocsánat rosszul fogalmaztam! Pontosan: szakadthüvely-vonó. A töltényürbe beszakadt hüvely eltávolitására szolgál. A fegyverhez rendszeresitett löszer talpával megeggyezö korong,ebböl a hüvelynyaknál hosszabban kiáll 2db nyil. Nos ezt tölti be a felhasználó a fegyverbe,a hüvelynyaknál tulnyuló szakáll beleakad a hüvelynyak peremébe ezáltal a zár hátrahuzásával kiveti a beszakadt hüvelyt. Lehet hogy nem fogalmaztam egyértelmüen de ha gondoljátok akkor estére lerajzolom kulturáltan-értelmezhetöen,lefényképezem és ide belinkelem a használatát.
http://postimage.org/image/1pt9qdnfo/
A rajz nem méretarányos ezért elnézést!!!!
Nem, engem egy ép hüvelyvonó használata érdekelne!
Viccet félretéve: ha tudsz valamit, ne fogd vissza magadat! Kíváncsian várjuk a tájékoztatót.
Szakadt hüvelyvonó használata érdekelne?
"Esetleg egy képet róla linkelhetne valaki ha van a tulajdonában ilyen köszönöm ."
Engem a használata is érdekelne. A lövészárokban ha elakadt a harcos puskája, hátraszólt: "gyerekek kérek egy hüvelykiszedőt"? Vagy hogy ment ez? Ha gyakori probléma a hüvely beakadás, akkor a bajnét egy részét is kialakíthatták volna ilyen célra.
Esetleg egy képet róla linkelhetne valaki ha van a tulajdonában ilyen köszönöm .
Igen, voltak speciális hüvelykiszedő szerszámok, többek között a beszakadt hüvelyekre is. Ha megragadt a hüvely, nem biztos, hogy elég volt erőltetni, meg rugdosni, mivel a hüvelyvonó aránylag könnyen lepattanhat a hüvelyperemről, a hüvely pedig bennmarad.
A harcos tussal a földre állította a fegyvert és a zárat "csizmasarokkal illette". Nem volt más célszerszám.
Ismét leíróm mert a reggeli írásom eltűnt. Ha bennragadt a puskában egy ilyen hüvely azt mivel szedték ki volt valami speciális eszköz? A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv: kaka